Olin elokuussa turkissa ja rakastuin maahan. Mulle ja kaiffarilleni tarjottiin jo töitäkin ensi kesäksi...vaatekaupan myyjinä. Heh. Mikäköhän se oikee homma sit olis.. :DD
No kuitenki, aloimme täs miettimään, et ois kyl aika hienoo lähtee vaiks turkkiin koko kesäks töihin..Mitenköhän se onnistuis? Ei ehkä viittis ihan kaikkien mufasojen sanaan luottaa. Vaiks mukavia heppuja, ei siin mtn.
Tai sit pitää vaan lähtee lomaileen sinne vähän pidemmäks aikaa. :)
Jos jollain on kysyttävää turkista, park alanya hotlasta, beach&boogie matkasta tai yöelämästä, nii mie voin vastailla omii kokemuksia! :)
töihin turkkiin..
12
1574
Vastaukset
- enpä menisi
lyödään veikkaa että ensi kesänä ei saa edes mennä Turkkiin edes lomalle , saati töihin ? etkö seuraa maailman tapahtumia vai mikä on kun tuollaista suunnittelet.
- pirjopurjo
totta kai saa mennä, älä nyt hassuja puhu. läheks megeen? :)
- petsku
pirjopurjo kirjoitti:
totta kai saa mennä, älä nyt hassuja puhu. läheks megeen? :)
Mää voisin lähtee kans.Huomenna alkaa YT- neuvottelut ja melko varmaan on potkut tulossa. Mulla itseasiassa on yks suomalainen tuttu(siis ystävä)joka asuu Alanyas(naispuolinen/suomalainen).
Olin kahteen otteeseen kesällä Alanyas ja rakastuin paikkaan aivan täydellisesti eli ei paljo rassaa jos muutamalla tipulla on joku tauti,onhan siihen vastalääke keksitty. Lähetäänkö pirjopurjo kimpas?? Petsku - suomalainen
pirjopurjo kirjoitti:
totta kai saa mennä, älä nyt hassuja puhu. läheks megeen? :)
suomalainen, ei pelkää mitään mutta itku siitä tulee se on varma asia ja silloin on yleensä myöhäistä, miksi leikkiä kohtalon kanssa kun asian vakavuus on tiedossa ja se että voit levittää sen muihin, esim. omiin lapsiin ja rokotus ei enää auta kun sinulla on tauti ? ihme juttu
- petsku
suomalainen kirjoitti:
suomalainen, ei pelkää mitään mutta itku siitä tulee se on varma asia ja silloin on yleensä myöhäistä, miksi leikkiä kohtalon kanssa kun asian vakavuus on tiedossa ja se että voit levittää sen muihin, esim. omiin lapsiin ja rokotus ei enää auta kun sinulla on tauti ? ihme juttu
Mitä helvettiä sinä arvostelet,kun et minusta mitään tiedä. Ensinnäkin miten voin sen esim lapsiini tartuttaa , kun minulla lapsia ei ole. Toiseksi miten sen voisin suomalaisiin tartuttaa jos minä Turkissa olisin töissä. Kannattaako kommentoida jos on asiasta tietämätön???
- massapostitusta
Tiedätkö, että tuolla alempana on samanlainen otsikko.
- niinkö?
Mistäköhän aiheesta tällä palstalla on massa postitusta,ei ainakaan pirjopurjon jutussa...
Sinuna mä ainakin lähtisin,ottasin vähän pidemmän loman ja kattelisin paikan päällä,kiinnostaako tehä töitä vai ei.
Vuokraat halvan kämpän kaverisi kanssa ja otat loman kannalta.
Jos tuntuu,että viihdyt, niin ei muuta kun töihin.
Äläkä välitä noista lintutauti tiedottajista,sun elämä on sun.
Kohta varmaan tulee haukkuja,hälläväliä.
Mä en jaksa lukea niitä,kun niissä ei oo mitään uutta.
Ei muuta kun menoksi!
- vaan---
lomalle taikka töihin,,palkat on aika huonot mutta sehän selviää sulle sitten...Turkki on mahtava maa, olen ite ollut siellä töissä ja lomalla,,ja jatkan lomailua joka vuosi...jos sua peloitellaan tuosta lintuflunsasta niin älä välitä, kohta sitä on täälläkin, eli aivan sama minne menee...mutta rokotteet on keksitty sekä hygienia!! Nauti kun vielä olet nuori!! HYVÄÄ MATKAA!! IYI YOLCULAR!!
- rokotekin jo
Vai on jo rokote keksitty. Eihän se viruskaan ole vielä muuntunut ihmisestä toiseen tarttuvaksi mutta rokote olisi tietojesi mukaan jo valmiina.
- ben
rokotekin jo kirjoitti:
Vai on jo rokote keksitty. Eihän se viruskaan ole vielä muuntunut ihmisestä toiseen tarttuvaksi mutta rokote olisi tietojesi mukaan jo valmiina.
tiedoksi, olen ollut tänään yhteydessä alan asiantuntijaan / lintuinfluenssa... suomessa ei ole olemassa rokoitetta ko. sairauteen, vain influenssa tabletteja löytyy, joista ei voi 100% takuuseen mennä.... kysyin tätä aivan siksi, koska olen itse lähdössä piakkoin turkkiin ja muutenkin käyn siellä monesti vuodessa.
- nanna
mulla kans unelmissa joskus vielä lähtee töihin turkkiin. ens kesänä lähdössä ainakin muutamaks viikoks lomaileen, ja vois sit kattella vähän työmahdollisuuksia samalla...=) kyllä tosiaan kannattaa ainakin mun mielestä lähtee ulkomaille töihin, jos vaan kiinnostusta ja rohkeutta löytyy. ja tota lintuinfluenssaa on ihan turha murehtia etukäteen, kun ei voi millään tietää, mikä se tilanne on esim. ens kesänä.
- Tero
Turkissa olis työpaikkoja kanojen teurastajille vaikka kuinka. Turkin työllisyys ongelma on ratkaistu ainakin vähäksi aikaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242391Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441997Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä251866Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101673Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581488Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181009- 63865
- 55860
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2808