Korko 12 eur jouluna -05

Oma arvaus 2.95%.
1309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jouluna 2005 12kk Euribor on lukemassa 2,388%

Se ei mua sinänsä kiinnosta vaan mua kiinnostaa tarkistuspäivä joka koittaa 4/2006. 12kk euribor lienee silloin samaa luokkaa, välillä 2,350..2,555.

Ihan sama onko se nyt 2% vai 3%, näillä huvenneilla lainasummilla vois olla vaikka se "realistinen 16%" eikä vieläkään tulis vaikeuksia. Johan tässä on muutama viosi ennätysalhaisella tasolla porskutettu.

Terveisin kaikista oikeimpaan aikaan ostanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikkaus !. kirjoitti:

Oma arvaus 2.95%.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu