406:sen ruplatus

mulla on 406 vm.2002 2.0 ajettu 90000km pösö ja se ruplattaa tyhjäkäynnillä varsinkin kylmänä,onko
tietoo että mikä siinä olis vai onks se ihan normaalia!! Auto toimii muuten moitteettomasti.
2739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...niin siinä koneessa venttiilinnostimet kanittaa.Ne on hydrauliset,ja valmistusvian takia jäävät kanittamaan.Voi myös aiheuttaa bykimistä sekä vikavalon palamista.

Äänestä

mutta jos se rupeaisi eurottamaan, markattamaan tai vaikka kruunuttamaan niin sitten olisi syytä varata aika huoltoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joke1 kirjoitti:

mulla on 406 vm.2002 2.0 ajettu 90000km pösö ja se ruplattaa tyhjäkäynnillä varsinkin kylmänä,onko
tietoo että mikä siinä olis vai onks se ihan normaalia!! Auto toimii muuten moitteettomasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu