406 1,9TD ohjauksessa kummia

Ohjauksessa on alkanut tuntua hienoista "tärinää" rattia kääntäessä alhaisilla nopeuksilla. Mistä vikaa kannattaisi lähteä etsimään? Ohjaus kyllä toimii ihan moitteettomasti mutta tämä Tärinä häiritsee ja kummastuttaa
2382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olla iskunvaimentimien ns. kumilakerit siellä yläpäässä olla sökö.
Jos saat etupyörät ylös ja joku kääntelee rattia, voit katsoa kääntyykö pyörän jousi noin luontevasti vai siten että kiertyy mutta yläpää ei liiku ja sitten yläpää naksahtaa.
Voisi olla myös syytä katsoa onko tehostimen säiliössä nestettä tarpeeksi.

Äänestä

Kurkkaappa ne ulommat vetarit. Ettei vaan olis toisesta kumi rikki ja "alkava jumitus".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Farkku -97 kirjoitti:

Ohjauksessa on alkanut tuntua hienoista "tärinää" rattia kääntäessä alhaisilla nopeuksilla. Mistä vikaa kannattaisi lähteä etsimään? Ohjaus kyllä toimii ihan moitteettomasti mutta tämä Tärinä häiritsee ja kummastuttaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu