Keskikonsolin valot

Mazda 6

Kuinka onnistun vaihtamaan keskikonsolista säätimien polttimoita. Eli miten tuo muovihässäkkä lähtee käytännössä purkautumaan, etten rikkoisi ihan kaikkea?

6

2329

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apu
      • kuvasarja,

        ei voi paremmin sanoa. Onneks ei ole sepe ja kumppanit saanut lopullisesti pilattua tätä palstaa. Tämmöiset jutut antaa toivoa, että järkijutut loppujen lopuks kumminkin vetää pidemmän korren.
        En ole alkuperäinen kyselijä, mutta sain avun samaan ongelmaan, mutta olis samantyylinen toinenkin probleema.
        Ei sattumalta olis tiedossa vastaavanlaista kuvasarjaa tai muuta neuvoa 89-90, 323F:stä ja oven verhoilun poistamisesta ?
        Pitäis vuosien jälkeen ottaa liikenteeseen " uudenkarhea " ( reilu 100 000 ajettu ) alkuperäiskunnossa oleva yksilö , mutta kokonaisuuden pilaa apukuskin ovessa oleva painuma, joka pitäis saada oikaistua.


      • Anonyymi

        saisikohan tähän toimivan linkin?? yhä on tarve tuollaiselle..


    • kiitokset

      Kiitokset tuosta sarjasta

      Olen ollut Mazdan omistaja vasta viikon ja en olisi ikinä uskonut, että näin mahtavaa apua löytyy näin nopeasti.

      Valitsin siis oikean merkin :)

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, ja uusissakin malleissa on paljon pikku vikoja jotka on helppo korjata kun saa tälläiset ohjeet, lähes samaa tasoa kuin "nettiteknikkoteppojen raamatussa" Haynesissä. Ehkä jopa parempi.

        Tälläkin palstalla on monella Mazda -teknikolla ongelmia milloin polttimoiden, anturoiden, ajotietokoneen asetusten, tehoputkien tai jopa nesteiden lisäysten kanssa, joten näistä on apua monelle... jatkoon !


    • Dado

      Kuvasarja on uskomattoman hyvä!!! Lisää näitä!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1721
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      127
      1020
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      108
      1004
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      951
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      58
      811
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      50
      729
    7. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      637
    8. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      35
      636
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      237
      634
    10. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    Aihe