Avec Sara -lifestyle -ohjelmassa tutustutaan tänään 18.10.2005 japanilaiseen ruokailuun :)
Avec Sara oma suosikkini ruoka-aiheisista ohjelmista, koska suunnattu juuri sellaisille, jotka eivät välttämättä niin hakoja keittiössä
- kuten minä - kuin muut, ja me saamme hyviä vinkkejä kuinka tehdä herkullista ja näyttävää ruokaa helposti :)
Tälläistä ohjelmaa on jo kaivattukin!
Ja ennen kuin joku alkaa morkkaamaan, niin Sara on opiskellut kaksi vuotta CIA (Culinary Institute of America) -kokkikoulussa, jossa saanut paljon pohjaa erilaisen ruuan laittoon. Sara ei ole koskaan kutsunut itseään kokiksi
(koska omien sanojensa mukaankaan, ei valmistunut ammatinharjoittaja, saatika kokemusta niin paljoa), vaan kotikeittiön hengettäreksi, joka tekee arjesta juhlaa ruuan ja muun ruokailuun liittyvän, kuten dekoraation avulla.
Kiitos! Avoimin mielin ohjelman pariin, jos tuntuu että haluaa vinkkejä helppoon ruuan laittoon.
Sara La Fountain - Avec Sara
19
6253
Vastaukset
- anneli
Oli kyllä hyvä ohjelma!
En ole aikaisemmin katsonut syystä tai toisesta, mutta totta puhuit, että antaa vinkkejä kömpelöille.
Mietin tuossa miksi Sara itse henkilönä saa negatiivista palautetta niinkin paljon, ja kateuden lisäksi siihen varmasti vaikuttaa se, että monet ihmiset eivät osaa ajatella positiivisesti tai tarkoituksella lähdetään etsimään muiden heikkouksi, tai pahimmassa tapauksessa käännetään selvät positiiviset piirteet negatiivisiksi.
Jokainen, jolla hyvää tahtoa muita kohtaan, pitää Saraa varmasti sympaattisena, sitähän hän on.
Ja ne puheet, että Saralla oma ohjelma vain koska kaunis ja rikas poikaystävä, sillä eihän edes kokki, ovat naurettavia.
Ohjelma ei vaadi maailmanluokan huippukokkia, vaan vetäjän, joka kykeneväinen persoonansa ja tietämyksensä ansiosta vetämään lifestyle-ohjelmaa, jossa tehdään erilaisia, mutta helppoja ruokia eri teemoin.
No nyt olen itsekin saanut puolustettua Saraa, vaikka aikaisemmin olenkin arvostellut. - eiköhän
jo jokainen myönnä, että olet oikeassa.
sara ei kokki--->kotikeittiön hengetär
sara positiivinen, iloinen
on pohjaa toimia hostessina lifestyle-ohjelmalle
ohjelman punainen lanka "arjesta juhlaa"
ja mitä vielä - rinsessa
sara tekee, tai pistää muut tekeen, ihania ruokia,
mutta juontajaksi siitä ei ole. kamalaa käkätystä jatkuvakka syötöllä. olette oikeassa että tällaisa on kaivattu mutta pliiiiis , eri juontajalla - Nainen
siis tää on ihan tajuttoman siistiä, voi kiitti tosi paljon, siis tää haisee tosi hyvälle..näitä se sit jaksaa jankkaa joka jaksossa. Sara on valitettavasti tyhmä kuin saapas. Onx tää liha tullut Japanista? - ei kun ihan on suomalaista tuoretta lihaa vastasi vieras..
- Uroskokki
Sara on ihan oikeasti nätti likka katsella, mutta siihenpä se jääkin. TV-juontajan ominaisuudet jäävät kovin vajaiksi. Ei ole tyttö vakuuttavaa esiintyjätyyppiä, ei!
Katsojalle tulee vain vaivautunut olo ja sormi hakeutuu kaukosäätimen kanavanvaihtonappulalle.
Tulevaisuus jossakin muualla kun TV-ruudussa! - Joe Joosua
Ei enempää, ei vähempää. Kokkina sitä tasoa että saisi palata flippaamaan niitä pizzoja Itä-Helsinkiin.
- Buahhaa!
Joe Joosua kirjoitti:
Ei enempää, ei vähempää. Kokkina sitä tasoa että saisi palata flippaamaan niitä pizzoja Itä-Helsinkiin.
JOE JOOSUA. NETIN SURKEIN ÄITIN NURKISSA RUNKKAAVA IKUINEN HÄVIÄJÄ .
- (..)
Joe Joosua kirjoitti:
Ei enempää, ei vähempää. Kokkina sitä tasoa että saisi palata flippaamaan niitä pizzoja Itä-Helsinkiin.
tyhjäpäältä vaikuttaa.
- Huippu kokki
Saaraa. Totuus on että Saara on ajautunut väärälle alalle.
- *mitä?
kuka saara?
- Limppu
pienikin ponnistaa. Parempi jukurttimainoksen mallina.
- sukulainen
Suvun ei ole kyllä tarvinnut mainostaa yhtään, joten en aloita nytkään.
- mies66
*mitä? kirjoitti:
kuka saara?
saran nimihän oli aikoinaan saara. saara kuronen.
- *mitä?
mies66 kirjoitti:
saran nimihän oli aikoinaan saara. saara kuronen.
miksi Saara Kuronen otettiin esille, kun kuitenkin Saran ristimänimi on Sara La Fountain ja nykyinen nimi on Sara La Fountain?
- ??????????????????
taas sä aloitit tämän saman ketjun, Sara sitä ja Sara tätä, onko sinulla jokin tarve mainostaa häntä?
- huono irlissä
Saran kuvat on kauniita ja antaa hyvän vaikutelman niin kauan kun pitää suunsa kiinni. Mallien ei muutenkaan tule puuttua yhteiskunnan asioihin vaan keskittyä glämöyr-elämään ja julkkispoikaystävän kanssa kiehnäämiseen. Hyvä vaan, että Antille maistuu Saran pöperöt :o)
Ei tohon sarjaan kyllä ole jatkoa luvassa. Riittää hyvin kun lehdessä ruokavinkkejä. Tai sit rupee stailaan jotain ammattilaisen ohjelmaa.
Tämä oli sitten vain kaikkien älykköjen mielipide Sarasta. - PQ1111
siis miten joku lähtee tuottamaan tuollaista ohjelmaa, niinkuin ruokaohjelmia ei tulisi ihan tarpeeksi. Sitä Sara ja "ystävät" yrittävät olla "aikuisempia" kuin ovat ja plagioida muiden ruokaohjelmien juttuja omakseen. Hyi hitto.....
Kait se niin on että "joku" saa "jonkun tutun" tekemään / tuottamaan tuollaista soopaa ihan muuten vaan. Onneksi ei olla "vanhan ajan venäjällä", ettei pakkokatselua ole ja muitakin kanavia saa katsella. Jos Saralla olisi yhtään järkeä pääessään, niin voisi itsekin tehdä jotain ihan muuta... - Leevi
Saara on muuten "opiskellut" vain 8 kk kuulussa kokkikoulussa.
Samalla periaatteella kerran oikkikseen pyrkinyt on pätevä vähintään hovioikeuden-, jos ei aivan korkeimman oikeuden tuomariksi.- Iltsikan vakiotoimittaja
Konsepti kuinka luodaan alamittaisesta mallista tv-kokki a La Antti Jokinen (Saara Kuurosen sulhanen kommentoi):
"Multa kysyttiin, eikö ole huonoa, kun seksillä myydään . Joka moisia kyselee, on kasvanut tynnyrissä! Roomassa voi kävellä mihin tahansa kirkkoon ja kaikki ovat enkelistä lähtien nännit paljaina, naiset pulleina ja ihanina ja miehet lihaksineen. Seksillä on myyty niin kauan kuin yhteiskunnat ovat olleet pystyssä, se on VANHA keksintö. Sen vastustaminen on uutta.”
Aivan, näinhän se menikin.
Sara, haukut tavis kokkeja Suomessa.
Ole varovainen esiintyessäsi akateemisena, käry käy nopeammin kuin sulhasesi lähtee takaisin lapsensa äidin luo(joka muuten on Lumenen tähänastisista malleista kaunein nainen, kypsä vaalea ja aikuinen)
Loistavaa ja raharikasta uuttavuotta halpistuotantojen parissa..muusta sinuun ei olekaan, kaikki tasokkaat firmat palkkaavat amattisuunnitelijoita..he heh..ahneus palkitaan muista se.Heittäydy vaikka raskaaksi niin voit odottaa julkisuutta lööpeissä, kuten toivotkin. Ja hakeudu hoitoon sen bulimiasi kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914