Itse olen Skorpioni ja seurustelen kalamiehen kanssa.. Onko tietoa/kokemuksia sovimmeko astrologisesti ollenkaan toisillemme?
Skorpioni (n) ja Kala (m) ??
7
2537
Vastaukset
- 15.11
itse olen skorppari tyttö,ja kalamies on ollut ainoa joka saa jalat alta.eikä ihmekään, mikäli horoskooppeihin uskomista, tämä yhdistelmä on paras mahdollinen.mutta rakkaus näiden kahden välillä, sekä se sähköinen kenttä, voi tuntua jopa liian raskaalta.tutulta voisi varmaan kuullostaa sanaton tunteiden kuuntelu ja ruumiinkielen lukeminen.toisin sanoen kalat ovat sielunkumppanisi.mutta muista että kalamies saa helposti jalat muidenkin, kuin sinun altasi.
- Kalamies
Ihan ok! Ite en usko horoskooppeihin mut kaksi edellistä heilaa oli skorppioneja ja nyt 5v ollut kolmannen skorpparin kans ja hyvin toimeen tullaan.
- Neve
Ihastunut juuri kalamieheen. Itse skorppari ja ajattelin ihan samaa.. Kolme ed. härkiä ja nou vei tullut mitn.
- elämää täydeltä
Oi mikä sielujen kohtaaminen - olen skorpioni nainen ja tutustunut muutaman vuoden ajan kala-mieheen - meillä on harvoin mahdollisuus tavata mutta jutellaan sitäkin enemmän, puhelimitse, sähköpostitse, tekstarimuodossa...olen saanut harjoitella maltillisuutta suurin mitoin, ja se jos jokin on kasvattanut minua ihmisenä (vaikka omasta mielestä olen jo päässyt aikuisen ikään - jo vuosia sitten!).
Yhteys mikä on välillämme tuntuu välillä taivaalliselta - on helppo puhua asioista - niin sellaisistakin mitä en ole aikaisemmin kenenkään kanssa osannut puhuakaan - ja silti olen aika puhelias ja uskalias...
yhteys on välillä kosminen - voidaan rakastella toistemme kanssa vaikka kilometrejä on enemmänkin välillämme...;)
eli - voiko olla sopivampaa merkkiä toisilleen, kuin skorpioni ja kala? - fiSutin-
uiuiuiii..
- fiSutin-
muutama kysymys:
että kumpi teki aloitteen?
miten?
kauan kesti että seurustelu alkoi?
onko kestänyt?
entäs kaukosuhteissa?
kumpi hallitsevampi suhteessa?
kiitos, jos joku vaivautuu. (:
- kalaan rakastunut
mun ja mun kalamiehen suhde ainakin toimii! ollaan oltu jo jonkun aikaa yhdessä eikä minkäänlaisia kyllästymisen merkkejä näy! nauramme ja pidämme hauskaa yhdessä ja viihdymme hyvin yhdessä.. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922