Vetoan teihin rakkaat kanssaihmiset. Äänestäkää sitä munatehtävää. Perustelut: Saisimme SUUNNATTOMASTI iloa ensi viikolla kun kaikki (varsinkin pojat) hokisivat kaksimielisyyksiä munan pitämisestä kädessä jne.
LEVITTÄKÄÄ SANAA!!!
Äänestäkää munatehtävää!!!
6
387
Vastaukset
- Perttu sucks!
Minä taas haluan näytelmän koska talossa on niin hyviä ja mielikuvitusrikkaita ihmisiä ja näytelmästä varmasti tulisi hauska!
- Tiedotusvastaava
Nimenomaan tuo em. munatehtävä. Jos haluat näytelmän nähdä, mene teatteriin. Munatehtävää taas et voi nähdä muualla.
- Perttu sucks!
Tiedotusvastaava kirjoitti:
Nimenomaan tuo em. munatehtävä. Jos haluat näytelmän nähdä, mene teatteriin. Munatehtävää taas et voi nähdä muualla.
Noita munajuttuja on kuultu jo talossa ihan tarpeeksi. Eihän siellä Perttukaan tee muuta kuin kourii muniaan ja Timppa on alusta lähtien puhunut heijaristaan ja antanut munaa Hannalle.
Näytelmä se olla pitää!
- Munatyttö
TEHTÄVÄ: "MUNA"
Asukkaat pitävät keittämätöntä kananmunaa kädessään maanantaista torstaihin.
Munaa on pidettävä kädessä klo 8:00- 24:00 välinen aika kaikkien normaalien päivittäisten toimien yhteydessä .
Tämän lisäksi munaa ulkoilutetaan päivittäin 30 minuutin ajan. Ulkoiluttaminen tapahtuu pihanurmella ja sitä saa suorittaa vain kaksi kilpailijaa kerrallaan. Tänä aikana kilpailija saa lepuuttaa käsiään, kun muna asetetaan paperirullakeskiöön. Ulkoilutus päättyy, kun seuraava kilpailija on valmiina ulkoilutukseen.
Yön ja nukkumisen ajaksi munan voi asettaa yöpöydälle Paperirullakeskiöön, muuten munan on kuljettava kilpailijan mukana koko viikkotehtävän ajan. Päiväunia ei tehtävän aikana sallita.
Tehtävän päättyessä kaikilla kilpailijoilla on oltava ehjä muna. Jos muna rikkoutuu, kilpailijoilla on mahdollisuus saada sen tilalle uusi viikkotehtävän ajan talossa asuvasta kanasta.
Tehtävä on vaikeampi kuin äkkiseltään luulisi ja kanan munimishalut ovat sattumanvaraisia.
ÄÄNESTÄ SOITTAMALLA
Soita numeroon 0700 71722
ÄÄNESTÄ TEKSTIVIESTILLÄ
Lähetä 22 numeroon 17106 ja äänesi on rekisteröity. - puolesta
ehkei nyt sentään härskien juttujen takia kumminkaan mutta siksi ihan että se olis aika haastava ja hauska tehtävä. Olis kiva nähdä onnistuvatko siinä, miten se sujuu. Joskus toiste ehkä näytelmätehtävä...mut se vois olla hauska ja viihdyttävä. Näyttelijäksi noista ei ole kuin ehkä Pertusta...
- mie
nojoo, kuuleehan noita munajuttuja muutenkin ihan tarpeeksi, alkaa mennä maku ainaiseen alapääjuttujen jauhamiseen.. lähinnä munatehtävän haluisin siksi, että on mukavaa katsella miten itse kullakin alkaa hermot menemään, ja entäs sitten jos tippuu? odottavat ihan kauhulla että tuleeko sieltä kanasta muna vai ei :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670