Chrystall

palanen

Hei

Pitkästä aikaa kyselen täällä...

Elämä on entisellään. Kohtuullisen hyvää, mutta jotain puuttuu. Tunteita kaukaista miestä kohtaan, mutta pikku hiljaa olen pääsemässä tilaan, jossa hyväksyn tilanteen mahdottomuuden. Kaipaan ihmistä, joka voisi antaa jotain minulle. LÄheisyyttä ja läsnäoloa. Onko sellaista näkyvissä? Terveyskin vähän reistailee, näetkö jotain siitä?

Kiitos jo etukäteen ja mukavaa syksynjatkoa Sinulle :)

2

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Crystall

      Kaukaisella miehellä ja sinulla on ihmeellinen henkinen yhteys ja tienne kohtaavat myöhemmin uudelleen. Hänkään ei saa sinua mielestään mutta hänen elämänsä on sellaisessa vaiheessa ettei hän voi muuttaa sitä ja hän suhtautuu siihen realistisesti. Teillä on mahdollisuuksia tavata satunnaisesti, käyttäkää ne ja nauttikaa niistä pienistä hetkistä, vaikka ne eivät näytä johtavan mihinkään.

      Elämääsi on pyrkimässä muitakin miehiä. Heitä tulee ja menee eivätkä he tarjoa niin paljon läheisyyttä kuin kaipaat. Heistä on iloa mutta he jäävät kuitenkin lyhytaikaisiksi pistäytyjiksi. Etäisyydestä huolimatta tunnet sen kaukaisen miehen olevan sinua lähempänä kuin nämä fyysisesti lähempänä olevat. Elämässäsi on tapahtunut paljon lyhyessä ajassa, se stressaa sinua ja vaikuttaa myös terveyteen. Yritä nollata ajatuksesi ja lepää.

      • palanen

        Kiitos Chrystall!

        Uskomatonta kykysi nähdä ja pukea sanoiksi asiat! Aiemmin en itse ollut osannut pukea sanoiksi tuota, mutta niinhän se on, että tunnen tämän kaukaisen miehen todella läheiseksi, vaikka emme nytkään ole tavanneet kesäkuun jälkeen, emmekä ole pitäneet mitään yhteyttä.

        Oma intuitioni sanoo asioiden olevan täsmälleen juuri niin kuin sanoit. Sinänsä se on hiukan ahdistavaakin, sillä en haluaisi elämän valuvan hukkaan sen takia, että tämä kaukainen rakkauteni on niin vahvasti läsnä elämässäni, sydämessäni. Toivoisin niin kohtaavani jonkun, jonka avulla saisin siirrettyä hänet taka-alalle mielestäni (kokonaan pois... tuskin koskaan:)). Mutta jossain sisälläni tiedän minäkin, ettei toista samanlaista tule. Tavallaan aika surullistakin?

        Kiitos sinulle, lähinnä siitä, että valat minuun uskoa, ja vaivannäöstäsi. Mukavaa syksynjatkoa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      1989
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1705
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1332
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1155
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1153
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1020
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      933
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      922
    Aihe