Maisterinarvon ostaminen

Eikös ennen ylemmän korkeakoulututkinnon nimi ollut kandi ja maisterinarvon saattoi ostaa.

Tarvittiinko arvon ostamiseen esim. työkokemusta ja maksoiko se paljonkin sen ajan rahassa.
1455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niinhän se oli, että maisterinarvon sai ostaa, mutta ei se erityisen kallis ostos ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


----- kirjoitti:

Eikös ennen ylemmän korkeakoulututkinnon nimi ollut kandi ja maisterinarvon saattoi ostaa.

Tarvittiinko arvon ostamiseen esim. työkokemusta ja maksoiko se paljonkin sen ajan rahassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu