Kohta on edessä lähtö Goaan ja jostain luin, että bikinit eivät välttämättä ole tarpeeksi "siveä" asu rannalla. Tiedän, ettei se nyt ihan laiton asu ole, mutta loukkaako se paikallisia, vai tyydynkö lekottelemaan kokovartalo uikkarissa? Mistään string-mallin pikkubikineistä ei ole kyse, vaan ihan tavallisesta, suomalaisittain kaiken peittävästä, kokonaisuudesta :) Muutenkin mietityyttä hameitteni pituus, kun eivät yllä polven alle...
Pukeutumiskoodi Goalla
6
2386
Vastaukset
- plaa...
Goalla on aika vapaata, eli bikinejä voit toki käyttää..mutta silloin saat varautua siihen ,että intialaiset turistimiehet tuijottaa sua ja napsii susta kuvia... ne meinaan matkustaa goalle juuri sen takia et näkee naisia vähissä vaatteissa... tuo tosin koskee vain ns. turistirantoja. goalla löytyy myös hiljaisia "paratiisirantoja" joilla ei välttämättä näy muita ihmisiä laisinkaan.
- valvonta
Voit olla varma että jopa kymmenet kamerat
kyttäävät ja kuvaavat. Kuvasi päätyy sitten
nettijakeluun.
Paikallisilla naisilla kun ei uimassakaan
käydessä näy pään lisäksi kuin vähän nilkkaa
ja rannetta. - Eippi
valvonta kirjoitti:
Voit olla varma että jopa kymmenet kamerat
kyttäävät ja kuvaavat. Kuvasi päätyy sitten
nettijakeluun.
Paikallisilla naisilla kun ei uimassakaan
käydessä näy pään lisäksi kuin vähän nilkkaa
ja rannetta.Voit kulkea rannalla bikineissä mutta seuraile niitä kuvan räpsijöitä...Variaatioita on monia, otetaan kuvaa kaverista/merestä ja kummasti kamera kääntyykin sinuun bikineissäsi. Myös miehet kelpaavat kuvauskohteiksi osalle. Yläosattomat herättävät turhankin paljon huomiota, vaikka vain makailisit aurinkopunkalla, en suosittele. Itse otin tavaksi pakittaa miehen seläntaakse, niin innokkaimmat kuvailijat häipyivät, tilannetta ei juuri auttanut, vaikka käytti lyhyttä rantahametta. Muistaakseni hindut voivat näyttää vyötärönseutua mutta esim. polvet eivät saa näkyä.
Rantojen ulkopuolella käytettiin ihan normaaleja kesävaatteita, pitkiä, lyhyitä, toppeja jne...
Mukavaa matkaa, äläkä masennu näistä kirjoituksista. Rannalla on kuitenkin mukavaa viettää aikaa ja seurata vaikka korvakarvojen leikkaajia työssään... - Paratiisirantoja?
Osaisitko tarkemmin neuvoa mistä niitä rauhallisempia "paratiisirantoja" löytyy? Olemme perheen kanssa menossa etelä-Goaan joulukuussa. Onko muuten lasten ahdistelijoita liikkeellä myös?
- evanna
Paratiisirantoja? kirjoitti:
Osaisitko tarkemmin neuvoa mistä niitä rauhallisempia "paratiisirantoja" löytyy? Olemme perheen kanssa menossa etelä-Goaan joulukuussa. Onko muuten lasten ahdistelijoita liikkeellä myös?
Olimme talviloman aikaan v -99 Etelä-Goassa. Rannalla oli tosi rauhallista, ei turisteja eikä paljon kauppiaitakaan, ahdistelijoista ja kuvaajista puhumattakaan. Onkohan tilanne muuttunut tällä aikaa. Nautimme matkasta ja päätimme joskus palata. Elämä all-inclusive hotellissa oli helppoa, mikä kuumuuden huomioon ottaen oli tarpeen. Aamuisin, kun ei ollut vielä liian kuuma kävelimme läheisiin kyliin. Ihmiset olivat ystävällisiä.
- hellu
Paratiisirantoja? kirjoitti:
Osaisitko tarkemmin neuvoa mistä niitä rauhallisempia "paratiisirantoja" löytyy? Olemme perheen kanssa menossa etelä-Goaan joulukuussa. Onko muuten lasten ahdistelijoita liikkeellä myös?
Lasten ahdistelijoihin ei ainakaan me olla törmätty mutta vaaleahiuksisena ja sinisilmäisenä ( tyttönä) saa tottua siihen että jokainen vastaan tuleva Intialainen ihastelee, silittelee päätä, nipistää poskesta yms. Meillä ainakin 6v. tytöllä meni hermot siihen, paikoissa joissa paljon Intialaisia turisteja (etelä-goalla esim.Colva) ei rannalla voi istua rauhassa vaan ympärillä pyörii koko ajan ainakin 10 ihmistä.
Paremmin rauhassa saa olla ulkomaisten turistien suosimilla rannoilla, etelässä vaikka Palolem, joka lähentelee paratiisirantaa jos vähentää kuvasta rantoja täynnä olevat beach hutit, joissa kylläkin erittäin mukava nukkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951