olet mitä syöt

sad-eyes

Nyt kun on kattonu töllöstä mitä kaikkee sontaa lihavat mättää sisäänsä, en yhtään ihmettele miksi ovat sen kokoisia.

22

3915

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mörssäri

      joo ja juuri sunlaisille ihmisille se sarja on tarkoitettukin.

    • onnellinen

      ...katsoin kuvaasi nimesi perässä olevasta kortista, niin... voi, voi...Ja yh:kin vielä...

      • *N28*

        Aikuinen, 35 vuotias, nainen ja kirjoitaa tuollaista teini-ikäisen sontaa! Ja kehtaa vielä myöntää sen omalla naamallaan.

        Syvä huokaus.


    • Mie

      että moni normaalipainoinen mättää ihan sitä samaa sontaa sisäänsä.

      Siltä pohjalta on ihan kiva moralisoida muita.

    • jooh

      ei kaikkea kannata uskoa mitä telkkarissa näkee. ;o)

    • DRAN

      Kuinka moni TEISTÄ uskaltaa ilmaista mielipiteensä/mietteensä kuvan kanssa netissä?

      rohkeampi tämä nainen on kuin kukaan teistä, jopa minua rohkeampi ;)

      kaikki vaan laukoo juttujansa anonyyminä ja luulee olevansa suuriakin ihmeentekijöitä, eikä tarvitse ottaa edes vastuuta sanoistansa.

      • Mie

        Miksi IHMEESSÄ minun pitäisi julkaista pärstäni netissä?


      • *N28*

        Ei se välttämättä juuri rohkeutta ole. Mielipiteisiin yleensä kaivattaisiin jotain perustelun tynkää. Ja keskustelupalstalla nyt vaan on kiva, jos yritetään keskustella, eikä vaan tuoda esiin niitä omia mietteitä ilman itsesensuurin häivääkään. Vähän kuin muita loukatakseen.


      • DRAN DRAN

        ole rohkea ja jatka sinä uutta tyyliä, kuvan kera kirjoittaminen onnistuu nyt jo sinultakin, eikö niin!


    • Treenari**

      Ohjelmassa esiintyvä ravitsemusterapeutti ei itsekään kyllä ole missään ihanne mitoissa.
      Löysät hameet ja housut ei ihan paljasta totuutta.
      Tiukat trikoot päällä ei ole kovin kaunista katsottavaa.
      Aikas läskinen perä silläkin on.

      • miuku

        Ohjelman ravitsemusterapeutti sattumoisin on normaalipainoinen. Surullista että nykyinen naiskauneus edellyttäisi alipainoisuutta, jos normaalipainoisiakin jo haukutaan läskeiksi.

        Vai että läskinen perä... Moni nainen nyt sattumoisin on malliltaan päärynä, eli perä on leveä vaikka paino olisi kuinka normaali. Katsos tämä on ihan biologiaa, leveä lantio edesauttaa synnytystä ja naisilla se rasva varastoituu miehiä herkemmin juuri lantiolle, reisiin, takamukseen... Pikkupojan kroppako pitäisi olla, mutta d-kupilla tietysti...


    • naurulokki

      Heh, sulla taisi jäädä vahingossa tunnukset sisään kun kirjotit tuon kommenttisi ihan "omana itsenäsi". 35v ja saa olla aika yksinkertainen juntti, jos tuollaisia kirjoittelee vielä tuossa iässä. Ja jos sulla kerta on lapsiakin, mieti vähän millaisia asenteita heihin siirrät. Kenenkään läskin ulkonäköä sulla ei ole vara arvostella, kuten varmasti tiedätkin. Jos on pakko vittuilla, niin olisit edes perustellut sen kommenttisi paremmin.

      Olisi tosiaan hauskaa tietää millaista porukkaa näiden palstan irvileukojen nimimerkkien takaa paljastuu. Nyt yksi on jo paljastunut, ja oli kyllä juuri niin surullinen juntti kuin tekstistä voisi päätelläkin, joskin olisin myös voinut kuvitella kirjoittajan olevan teini-ikäinen amiskundi Keravalta. En vain haluaisi uskoa, että aikuiset ihmiset voivat olla tuolla tasolla. :(

    • minä

      se on ihan tosi, jos sellaisen valtavan määrän viikossa syövät noin epäterveellisesti kuin esim. tiistain TV-ohjelmassa. Niin sitä mä vaan ihmettelen, että ne ei ole ton lihavampia.
      Mä ainakin sellaisella määrällä painaisin lähemmäs 200 kg. Ja ylikin.

      • tyyris tyllerö

        muut kirjoittajat. katsohan peiliin ja toivo oikein kovasti, etteivät omat lapsesi ikinä liho. miten voisit silloin niitä rakastaa? kappas kun lihota voi muutenkin kuin syömällä. esimerkiksi kortisonilääkkeet lihottavat toisia todella paljon, samoin aineenvaihduntasairaudet.

        ja mullakin on leveä perse, en silti syö niin paljon kuin napa vetää. mulla on jopa viime jouluisia suklaalevyjä pakkasessa vieläkin, enkä syönyt niitä viikossa.
        hampurilaisella kävin viimeksi heinäkuussa kummityttöni kanssa. pizzaa söin keväällä ja sipsejä uutena vuotena. tällä lailla minä mässään.
        rakastan perunaa, ruskeita kastikkeita, laatikkoruokia ja iltapaheeni on varrasleipä tai näkkäri/hapankorput, joille sivelen 40% margariinia ja jugurtti.

        kasviksia ja hedelmiä syön liian vähän. suolainen ruoka on hyvää. ja persus levenee... :)


      • mies-31v

        Ihmettelen todella. Itse inhoan suklaata ja sipsipussin ostin vuonna 2002 viimeksi. Irtokarkkeja tulee ostettua ehkä kerran kuukaudessa n. 200g. Syön paljon salaatteja (ei majoneesipitoisia), kuitupitoista leipää ja vähärasvaisia leikkeleitä, kuten kalkkunaviipaleita. Syön myös paljon kanaa ja kalaa.

        Työnpuolesta tulee myös liikuttua (raksa-ala)

        Mutta silti alavatsassa on mukava rasvakerros, kuinkahan hirvee läski sitä olis noilla annoksilla ;D


    • Pallokala

      Totta kai lihotakseen on syötävä enemmän kuin kuluttaa. Televisio-ohjelman tarkoitus on olla viihdyttävä, joten takuulla niissä ruokakasoissa on hitunen liioittelua.

      Mielenkiintoisempaa on, miksi jotkut tuntevat tarvetta syödä kontrolloimattomasti, jotkut eivät. Uskon, että tuohon on monta vastausta, koska ihminen on monimutkainen olento.

    • mä vaan

      En ikinä ois uskonut tuota kommenttia aikuisen 35v naisen kirjoittamaksi jos en omin silmin ois nähnyt!!!Aivan kuin jonkun teinilapsen ajattelematonta kirjoitusta!

      • Mä Vaan

        Minä vähän ihmettelen miten 35v. nainen kirjoittaa tuollaisia!!!!!


    • hehheee...

      Ei kovin vakuuttava ohjelma (kotimainen) kun "ravintoterapeuttikin" on viittä vaille lihava.

      • hyvin kaukana

        Upea vanttera suomalainen naaras. Missityypit ovat perseestä. Ei niistä ole ruumiilliseen työhön.


      • Treenari**
        hyvin kaukana kirjoitti:

        Upea vanttera suomalainen naaras. Missityypit ovat perseestä. Ei niistä ole ruumiilliseen työhön.

        Nimenomaan vanttera nainen.
        Vanttera on vähän suhteellinen käsite.
        Minun silmissä ja monen muunkin mielestä hän on perinteinen suomalainen"vanttera".Ei siis edes normaali painoinen.
        Missi tyyppiset naiset ovat asia erikseen.
        Kyllä hyväkuntoinen nainen päihittää monet miehetkin ruumiillisessa työssä.
        Suuri osa naisista on ylipainoisia eli "vantteroita"
        siisläskiä löytyy.
        Ruvetkaa hyvät ihmiset harrrastamaan liikuntaa ja syökää oikein.


      • Mark

        Hanna Partanen on parasta mitä telkku on aikoihin näyttänyt! Upea tapaus, kaikki kohdallaan, varsinkin se muodollinen pätevyys!

        Niitä kommentteja Hanna on tuskin itse laatinut, mutta käsikirjoittaja on osannut asiansa. Hannan "epäkohteliaat" heitot ja kertojan äänen latelemat hauskat välispiikit tekivät ohjelmasta oikean herkkupalan.

        Kyllähän sarja toisti itseään eikä lopulta enää tuntunut tuoreelta, kun aina vain availtiin jääkaappia ja voivoteltiin sen sisältöä. Ohjelman opetusten vuoksi minä jätin juuston syönnin ja aloin levittää leivälle kasvirasvaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6084
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      98
      3055
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2863
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2125
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      86
      1039
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      126
      981
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe