No niin - kertokaapa minulle, mikä on tällä hetkellä myynnissä olevista talvipusseista sellainen lämmin kompromissi --- eli ei kovin kallis, muttei kamalan painavakaan. Kannattaako valita kuitu- vai untuvapussi?
Mulla on ennestään 80-90 -lukujen vaihteessa(?) ostettu Halti Pamir, josta olen pitänyt todella. Sillä tarkeni alkuaikoina nukkua myös hangessa ja pakkasessa, mutta nykyään -10 asteessa on jo epämiellyttävää. Sitä se aika teettää.
Nimimerkkini ei muuten ole tuulesta temmattu -- että siihen malliin niitä suosituksia...
Uusi makuupussi - millainen?
Vilukissalle pussi
2
6376
Vastaukset
- vähän kokeillut
Untuva on untuvaa ja suomalainen pussi vaikka maksas mitä takuu ja laatu pelaavat , pussista ei voi tinkiä melkein kaikesta muusta voi pikkisen pihistää jos eurosta tekee tiukkaa mutta ei pussista .
- tuplasti enemmän tai triplasti
osta tuollainen niin saat lämpöarvoa paljon :
tuo soukka on ihan hyvä
http://www.urheilutukku.net/epages/GPL.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/16012009-123183/Categories/Makuupussit
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951