Härkä N ja Jousimies M (n.40v)

Utelias

Onko kokemuksia kyseisestä yhdistelmästä?
Mulla nykyinen kumppani Jouskari ja en meinaa millään saada häntä avautumaan ja reagoimaan.
Exäni ovat olleet rapuja ja neitsyitä.
Auttakaa kaveria mäessä,haluaisin tämän suhteen kestävän..Kiitos etukäteen!!

6

1482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • härkä25

      olen pähkäilly itsekkin et onko tää suhde tuhoon tuomittu kun ollaan merkkien mukaan niin erilaisia..mie jääräpäinen,mustasukkainen ja koti-ihminen vaik tykkäänki pörrätä ympäriinsä ym mut omaa kotia ei voita mikään...toinen vaan koko aika menos ja on pettänytkin mut silti vaan tuntuu et rakkaus voittaa. Kun ollaan kahdenkesken niin olen onneni kukkuloilla kun hän hemmottelee ja on muutenki niin syötävän suloinen! Hyvä voittaa pahan vielä viiden vuoden yhdessäolon jälkeenki ja nyt jo suunnitellaa naimisiin menoa mut saas nähdä..hermoilla on kyl saanu jouskarin kans mut osaa se olla niin ihanaki! Kait ei pitäs hirmuisesti uskoa näihi horoskooppeihi mut tulee uskottua kuitenki..kait niihi luonteenpiirteisiin vaikuttaa myös nouseva- ja kuumerkki,mie ite molemmis kalat joten olen aikas herkkis tyyppi ja aina vaalpunaisetlasit silmillä...ikunen romantikko..mut kyllä mussa paljo härkämäisiä piirteitä on..heh..kaverit ainaki sanoo niin ja myös kumppanini joka ei kyl paljoa perusta horoskoopeista ja nauraa aina mun höpötyksille niistä. Kärsivällisyyttä jouskari tulee siulta ainakin vaatii..Onnea teille!

    • jouskari n

      itse taistelen suhteessa. rakastan "härkääni" paljon mutta ja mutta josus tuntuu niin turhauttavalta. onko totta että nämä merkit ei sovi yhteen vaan aina "napit vastakkain"..

      • Ainakin ihastunut

        Olen myös rakastanut Härkämiestä yli vuoden, mutta tämä on sellaista riitaa ja rakkautta koko ajan. Emme voi olla yhdessä mutta erokaan ei onnistu. En tiedä, mutta niin ihana mies ja osaa pitää hyvänä. On herännyt kyllä epäillys että pitääkö muitakin hyvänä!!


    • pinja

      Minun mieheni oli jousimies.
      Horoskoopit ei luvanneet hyvää...minä en niihin uskonut ja minun elämäni oli TÄYDELLISTÄ!

      Sain kaipaamaani menoa ja meininkiä elämääni. Mieheni taas oli tyytyväinen, että edes minä harkitsin asioita pikkuisen pidempään, ennenkuin mitään toteutettiin. (hän oli ihminen joka mielellään toteutti asiat samantien. Se ei aina ollut hyvä asia!)
      Hän arvosti minua siinä mielessä, että tasapainotin hänen spontaaniuttaan edes vähäsen.

      Mutta...

      Mieheni uskoi horoskooppiin, joka sanoi ettei härkä-jouskari-suhde toimi!

      Itku pitkästä ilosta...MINÄ VIHAAN NÄITÄ HOROSKOOPPEJA!

      • Gaia

        En uskonut horoskooppeihin, luulin, että meidät oli tarkoitettu toisillemme. Olimme hyviä ystäviä, olisimme saatteneet olla enemmän, sillä ilmassa oli sitä jotain. Monta vuotta olin hänen perässään.

        Mutta.. Hän petti luottamukseni, useammin kuin kerran ja loppujen lopuksi lähti sanaakaan sanomatta, sitä ennen, "odota sen ja sen verran, minä tulen". Odotin sokeasti, että palaisi takaisin, oli nimittäin pitänyt näitä taukoja, joskus useamman vuodenkin, niin oli luvannut ja tasan sen ajan kuluttua kun oli luvannut, suuteli edessäni toista niin omahyväinen ilme kasvoillaan.

        Hän pirstoi unelmani palasiin, en päässyt ylös oikein millään, ennen kuin oma neitsyeni tuli valkealla ratsullaan.. Ja me, kenties sovimme toisillemme paljon paremmin..

        Onhan se yksilöllistä.. Tiedä häntä..


    • JoutskariN, JärkäM

      Vuoden taistelu härän kanssa, nyt ero. Ei toiminut ei niin millään. Härät on sellasii pirullisii saivertelijoita. Eipäs ole aiemmin ollut niin vaikeata suhdetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      147
      3509
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      41
      1992
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      136
      991
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe