Maha isommaks vedellä...

Eli olen harrastanu kehonrakennusta nyt parisen vuotta mutta en ole tyytyväinen omaan mahaani.Se on aivan liian pieni. Haluaisin sen pikkaisen isommaksi siitä rupesinkin pohtimaan auttaako veden juominen?

Liiallisesta veden juomisesta ei ole haittaakaan?
71206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...paitsi kauhea kusihätä. Mut etkai pelkäl vedel "lihottaa" itteäs?

Äänestä

Millä tavalla pieni??? Siis onko mahalakku liian pieni ettet voi syödä tarpeeks vai onko vatsalihakset liian pienet?

Äänestä

Tahdotko vatsaasi enemmän lihaksia vai rasvaa? Jos lihaksia tahdot niin treenaat vatsaasi enemmän ja syöt monipuolisesti ja terveellisesti, jos taas tahdot rasvaa eli läskiä niin syö roskaruokaa, siinä on kyllä vaara että pelkkä vatsa ei kasva vaan pyöristyt muutenkin.

Vedestä taas että sitä kuuluu juoda päivittäin n.2-3 litraa ja kun liikut niin jokaista liikuttua tuntia kohden 0,5 litraa. Vesi ei kasvata vatsaasi vaan suurin osa tulee virtsana ulos, toisin jos et kä wc:ssä ja juot vettä koko ajan vatsaa voi pikkuisen turvota kun on täynnä nestettä tuo havainto pitää kyllä enemmänkin paikkansa oluen kohdalla.

ja vielä et liiallisesta veden juonnista voi olla haittaa mutta silloin puhutaan todella suurista vesi määristä.

Toivottavasti oli jtn apua selityksistäni.

Äänestä

luulisis että "oikea kehonrakentaja" tietää tämmöiset ravintoon ja lihasmassan hankintaan liittyvät jutut kysymättäkin

Äänestä
  • Kuka on sanonut että olen "oikea kehonrakentaja"?

    Löysin vastauksen vähän googlettamalla...

    Kiitos muilekkin vastanneille.

    Äänestä

jos juot liikaa eli kokoajan vettä niin se huuhtoo elimistöstäsi vitamiineja pois... siinäpä se sitten oliki

Äänestä
  • Liiallisesta vedenjuonnista saa helposti vesimyrkytyksen ja kuten joku jo sanoikin; se huuhtelee vitamiinit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iiro kirjoitti:

Eli olen harrastanu kehonrakennusta nyt parisen vuotta mutta en ole tyytyväinen omaan mahaani.Se on aivan liian pieni. Haluaisin sen pikkaisen isommaksi siitä rupesinkin pohtimaan auttaako veden juominen?

Liiallisesta veden juomisesta ei ole haittaakaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu