Hei,
Nyt oon lähdössä piteleen ylityövapaita 20.11. Pattayalle 8 päiväksi ja yks asia huolestuttaa.
Lämmintä on varmasti, aurinkoo ja hyvää ruokaa ja pipariakin varmaan, jossa tosin suosin vain suomalaista.
Huoleni kohde on se, että onko siellä Thaimaan Pattayalla kunnon bailauspaikkoja.. siis semmosia missä soi dance ja trance. Joka paikassa vouhotetaan vaan Go Go-girls .. ei vois vähempää kiinnostaa. Siis voiko siellä bailata!?
Kaikissa kuvissa netissä on vaan jotain kurppasia ukkoja thai-tytöt kainalossa.
Jos joku muu on lähdössä sinne Pattayalle 20.11. niin ottakaa yhteyttä. Mä reissaan yksin.
-33v Partymies
Pattaya ja piparibaarit
5
1451
Vastaukset
- bailando!
Kuule bailata voi missä vaan, siihen ei dancea ja trancea tarvi.. myöskään Pattayalla!
- Löytyy
Hieman outo tuo sun otsikkosi??
Marine Discossa soi techno ja hard house. Luciferissa ja Tony's Entertaiment Complexissa hieman toisenlaista jytkettä. Nuo kaikki Walking Streetillä.
Second road: Hollywood ja Palace (entinen Palladium). En käynyt kummassakaan, en tiedä musiiksita.
Third road: Xzyte, The Cottage, Blue Chili, ja Bitchy Pub. Noista Xzyte ainakin disco muista ei tietoa millaisia paikkoja, mutta lähes kaikki asiakkaat thaita.
No gogo-baarit pystyt kyllä välttämään, mutta muuten...
Paljon kuulin etukäteen juttua näistä "kurppasista ukoista" nuorten muijien kanssa, mutta hyvin vähän sitä näkyi. Mulla siellä muija oli, mutta 32-vuotiaana en vielä itseäni kurpaksi laske. Tuli katseltua sitä menoa parin viikon ajan ja suurin osa äijistä näytti olevan 25-45 väliltä. - Lehtokurppanen
On siellä sun kainaloos niitä homopoikia,tuskin sinä naisista mitään ymmärrät.
- Jortikka 39
Hyvin sanottu, hyvin sanottu, vaikuttaa tuo kirjoittaja melkoiselta pässinpäältä.
- ...
Ite tuun paikan päälle marraskuun lopulla ja samantyyliset mestat kiinnostaa. Viimeks ei löytyny yhtään kunnon biletysmestaa Pattayalla. Hollywoodissa ja X-Zytessä oli ihan hyvä meno mut niissä tuli vaan jotain livemusaa. Palace oli kans ihan hieno mesta mut musiikki tarjonta ei oikeen sytyttäny. Lucifer ja Marine oli kans ihan ok mut niissä tuli kans vähä löysempää musaa ja Luciferissa oli koko ajan joku hotko säkeissä kiinni. Kuulin Ibiza Boom nimisestä mestasta jossa pidetään kuulemma jotain aamuraveja. Onks kellään tietoo paikasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951