Älytöntä pulttia vedetään siitä kun joku haluaa pukea ylleen nylonia ja lurexia. Ketä se muka haittaa? Maailmassa on nälkää ja kidutusta ja luonnon peruuttamatonta tuhoamista ja eräät juntit vaahtoavat toisten vaatemieltymyksistä! Suhteellisuudentaju hoi, tarvitaanko tänne talvisotia lisää, että opitte arvostamaan vapaan maan vapautta?
miksi ihmisiä ahdistaa
10
1948
Vastaukset
- taikurityttö
vedetään aina tyhjästä.
Se,että esim, tappaa jonkun tai pahoinpitelee ei juuri junttien alahuulta vapisuta.
Niitten äly vissiin sokaistuu lurexin kiillosta.... - tuunaamaan Nissaneitanne
Juuri niin, suhteellisuudentaju puuttuu täysin kun pitää noin paljon käyttää energiaa arvostelemalla asiaa, joka ei tee kenellekään mitään pahaa. Varmaan kanssaihmisillä on monia muitakin asioita, joita nämä normaaliusnatsit eivät voi sietää.
- FWFf
Kunhan pukeudutte naismaisesti vain omissa oloissanne. Turpaan tulee jos menette kadulle sen näköisinä. Järki hoi!
- Ulkoilua
"Turpaan tulee jos menette kadulle sen näköisinä. Järki hoi!"
Lopetas nyt - kun et asiasta tiedä yhtään mitään. Kyllä katukuvassa liikkuu niin ts-ihmisiä kuin transvestiittejakin. Itsekin olen liikkunut kaupungilla ilman ainuttakaan epäkohteliasta huomautusta. Useimmat transihmiset näet menevät niin läpi, ettei heitä katukuvasta tunnista muista "kanssasisaristaan" tai "kanssaveljistään". - Kilttmannen35v
Ulkoilua kirjoitti:
"Turpaan tulee jos menette kadulle sen näköisinä. Järki hoi!"
Lopetas nyt - kun et asiasta tiedä yhtään mitään. Kyllä katukuvassa liikkuu niin ts-ihmisiä kuin transvestiittejakin. Itsekin olen liikkunut kaupungilla ilman ainuttakaan epäkohteliasta huomautusta. Useimmat transihmiset näet menevät niin läpi, ettei heitä katukuvasta tunnista muista "kanssasisaristaan" tai "kanssaveljistään".Jep!
Viime kesänä tuli ulkoiltua useinkin hame päällä. Olen mies, enkä meikkaa tai muutenkaan pukeudu naisten vaatteisiin. Parta ja viikset löytyy. Eli en yritä päästä 'läpi' naisena.
Siitä huolimatta hame ei aiheuttanut sen suurempaa järkytystä. Toki ihmiset katsoivat hieman pidempään (ne jotka kehtasivat), mutta eipä muuta.
Ei tullut turpaan, eikä kukaan edes moisella uhannut. Tosin ei kukaan tullut juttelemaankaan, eli rauhassa sai olla. Vastaan tullut kolmen nuoren miehen humaltunut joukkokaan ei asiaa ihmetellyt. Eivät tainneet huomata koko hametta.
Hame tosin on aina ollut sininen farkkuhame, eikä mikään kukkamekko. Ehkä sekin vaikuttaa asiaan.
Ainut asia mikä kipeytyi oli kantapäät. Ehkä kävelin 'ylimiehekkäästi' kompensoidakseni tuota hametta. - Ulkoilua
Kilttmannen35v kirjoitti:
Jep!
Viime kesänä tuli ulkoiltua useinkin hame päällä. Olen mies, enkä meikkaa tai muutenkaan pukeudu naisten vaatteisiin. Parta ja viikset löytyy. Eli en yritä päästä 'läpi' naisena.
Siitä huolimatta hame ei aiheuttanut sen suurempaa järkytystä. Toki ihmiset katsoivat hieman pidempään (ne jotka kehtasivat), mutta eipä muuta.
Ei tullut turpaan, eikä kukaan edes moisella uhannut. Tosin ei kukaan tullut juttelemaankaan, eli rauhassa sai olla. Vastaan tullut kolmen nuoren miehen humaltunut joukkokaan ei asiaa ihmetellyt. Eivät tainneet huomata koko hametta.
Hame tosin on aina ollut sininen farkkuhame, eikä mikään kukkamekko. Ehkä sekin vaikuttaa asiaan.
Ainut asia mikä kipeytyi oli kantapäät. Ehkä kävelin 'ylimiehekkäästi' kompensoidakseni tuota hametta.>Olen mies, enkä meikkaa tai muutenkaan pukeudu naisten vaatteisiin. Parta ja viikset löytyy. Eli en yritä päästä 'läpi' naisena.
--
Luulenpa, ettei tuossa kukaan sinua transihmiseksi tai transvestiitiksi sotkenutkaan. Eiköhän vain todenneet, että 'kappas mies mekossa'.
Mielestäni transvestisuus on kyllä hieman eri asia kuin vain pistää hame päälle. Enkä ole koskaan nähnyt transvestiitin julkisesti esiintyneen parrakkaana naisten asuissa. - Paula
" Kunhan pukeudutte naismaisesti vain omissa oloissanne. Turpaan tulee jos menette kadulle sen näköisinä. Järki hoi! "
Tuota turpiin antamisen intoa ihmettelen suuresti! Miksi sellaista ihmistä pitää vedellä turpaan joka pukeutuu vähän erilaisemmin. Vetävätkö nämä sitten turpiin romaneja ja lappilaisiakin. Tai superminiin ja korkokenkiin pukeutunutta tyttöä. En kyllä ymmärrä mitä tässä on takana.
Eihän ne vaatteet tee kenellekään haittaa. Tai olisiko kyseessä se että tällainen "turpiinpanija" onkin joskus erehtynyt partneria hakiessaan ja suuttunut siitä. - Peace
Millä oikeudella uhkailet väkivallalla ihmisiä, joiden pukeutumistyyli ei vastaa omaasi? Ristiinpukeutuminen on täysin laillista eikä aiheuta mitään vaaraa ympäristölleen. Älä suunnittele rikosta, ystävä hyvä. Relaa ja tee itsekin jotain mukavaa ja laillista. Lähde vaikka kalaan tai potkupallo-otteluun.
- Lurex
En ymmärrä näitä putkiaivoja, eihän se, piten ihminen pukeutuu, voi vahingoittaa ketään yoista. Jos ei tykkää katsella, voi aina kääntää ketseensa toisaalle. Itselläni on käytössä tämä yksi ainoa elämä, enkä totta vieköön aio jättää pukeutumatta sen takia, että joku ei siitä pidä.
Jos pukeutumista haluttaisiin verrata johonkin haitalliseen, esim. tupakanpolttoon, olisi helppo todeta, kummasta on enemmän terveydellistä haittaa samassa tilassa olijoihin. En kuitenkaan halua ärsyttää, tuoda vain esille sen, että nauttikaamme me tyttöilystämme täysin RINNOIN.
Minna-Maaria (tv)- Asiaa...
: ) voi pyhä jyssäys. Minä en ymmärrä mikä tässä nyt sitten on edelleen niin ihmeellistä. Vaatteet on vaatteet oli ne sitten tehty miehille tai naisille tai nää unisex jutut. Jos nyt joku mies tykkää pukea naisten mallia olevan topi tai hameen tai mitä nyt keksiikin niin sehän on vain vaate jonka tarkoitus on ilmeisesti suojata kehoa kylmältä, auringolta jne... koittakaa nyt hyvät ystävät tajuta tämä asia. Itse tykkään pukeutua "naisten vaatteisiin" ehkä siksi, että ne vaatteet on vain jotenkin niin puoleensa vetäviä, ei siihen oikein ole mitään selitystä. "olin miten oli mutta näin on".
T: Sari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750