Miksi koko homma on niin salamyhkäistä?
Miksei kursseille hyväksyttyjen nimiä ilmoiteta ja miksei ilmoiteta mitään niille, joiden hakemus on hylätty.
Aliupseerista upseeriksi
Masa vaan
3
703
Vastaukset
- Heko
Miksi nimet pitää julkaista? Mitä hyötyä siitä olisi? Soita ja kysy miksi et päässyt. Hieman oma-aloitteisuutta. Kiitos!
- sweetpearl
eivätpä nuo omallekaan poikkikselle ilmoittaneet kuin vasta keskiviikkona että on päässyt RUKiin, niin ja eilen lähtivät.
- pallo
itseäni ei puolestani harmittanut että miksi nimiä ei julkaistu, vaan pikemminkin se, että minkä alan ammattilaisia tällä kertaa tuli valituksi (mikäli se on ratkaiseva tekijä - itse olen insinööri). mutta kannattaa yrittää hakemista uudelleen, niin aion itsekin tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2113699Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251788- 341555
- 321481
- 921423
- 151343