Thaimaahan lähdössä ja kiinnostaa tietää, että riittääkö, jos viet maahan reseptilääkkeitä niin pelkkä alkuperäinen lääkkeen resepti mukaan vai pitääkö olla jotain muuta vielä lisäksi?
Entäs insuliinipiikkien kanssa, onko niissä sama juttu, että pelkkä resepti riittää?
Lääkkeiden vieminen
Matkalle lähtevä
3
1044
Vastaukset
- mukaan
ja itsellä ainakin on lääkärin kirjoittama todistus insuliineistä ja diabeteksestä. Pohjan saa diabetes liiton sivulita. 2001 jälkeen se on kuulemma suositeltavaa. Insuliinit käsitavaroissa ja varmuuden vuoksi tuplasti mukaan.
- alkup.
että mistä tuon pohjan löytää sieltä diabetesliiton sivuilta? Kiitos!
- tässä
alkup. kirjoitti:
että mistä tuon pohjan löytää sieltä diabetesliiton sivuilta? Kiitos!
meet diabetesliiton etusivulle -> tietoa diabeteksestä -> matkalle mukaan. Sieltä löytyy. Sen vaan tarvii lääkärin täyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961