Enpä olisi odottanut 7-kertaiselta maailmanmestarilta moisia alokasmaisia, tökeröitä virheitä. Ensin mies onnistui kolaroimaan Albersin kanssa matkalla lähtöruudukkoon (en ymmärrä miten joku pystyy moiseen) ja sen jälkeen vielä onnistuu spinnaamaan itsensä ulos kisasta ajaessaan turva-auton perässä???
Alkaisikohan olla jo korkea aika lopettaa? Otteet eivät näytä siltä että miehellä olisi kovin korkea motivaatio työhönsä enää.
Schumi Kiinan GP:ssä
8
516
Vastaukset
- Kooma
Oli kyllä ihmeellisiä otteita Schumilta. Voi vain kuvitella millaista naureskelua olisi kuulunut jos vaikka eräs intialainen kuski olisi tehnyt saman... Tuosta Schumin lopettamisesta, luulenpa että kun ajattelee koko kautta ja tätä Kiinan pohjanoteerausta niin Schumilla ei ole varaa nyt lopettaa. Jälkeenpäin muistettaisiin "millainen kuski Schumi oli uransa loppuaikoina".
- äxä
en oikein usko että Ferrari nousisi ensi kaudellakaan takaisin aivan huipulle. Tiimi on tälläkin kaudella testannut enemmän kuin kukaan muu ja millaisin tuloksin? Kehityksessä on jääty jatkuvasti jälkeen muista ja tulokset huononivat koko ajan. Tietty se voi olla että tämän kauden auton kehitystyö lopetettiin jo aikoja sitten kun huomattiin tilanteen toivottomuus. Mutta isoja ovat Ferrarin ongelmat eikä emoyhtiö Fiatin taloudellinen tilanne ainakaan edesauta nopeaa kehittymistä.
Ennustan siis että Ferrarin rämpiminen jatkuu myös ensi kaudella. - Masa
Tässä olen samaa mieltä Kooman kanssa. Schumilla ei ole varaa lopetttaa tällä tavoin. Veikkaan että kuin taikaiskusta (renkaanvaihdon paluun myötä) Ferrari saa kilpailukykynsä takaisin ja Schumi vie vielä yhden kerran, mutta Massa ei ole riitävä apu merkkimestaruuteen.
- Masa
Masa kirjoitti:
Tässä olen samaa mieltä Kooman kanssa. Schumilla ei ole varaa lopetttaa tällä tavoin. Veikkaan että kuin taikaiskusta (renkaanvaihdon paluun myötä) Ferrari saa kilpailukykynsä takaisin ja Schumi vie vielä yhden kerran, mutta Massa ei ole riitävä apu merkkimestaruuteen.
Schumi vie kyllä koko porukkaa taas ensi vuonna. V8 Ferrari on testannu jo aika pitkään.
- hko
Masa kirjoitti:
Schumi vie kyllä koko porukkaa taas ensi vuonna. V8 Ferrari on testannu jo aika pitkään.
aika lailla samaa mieltä siitä että Schumi voittaa ensi vuonna mestaruuden ja taitaa lopettaa sitten siihen
- Kooma
Masa kirjoitti:
Schumi vie kyllä koko porukkaa taas ensi vuonna. V8 Ferrari on testannu jo aika pitkään.
Pelkäänpä että meininki on kuin viime vuonna. Nouseeko koneiden kestävyys ratkaisevaan rooliin? Ferrarille mikä tahansa muu kuin kuljettajien MM valmistajien MM on pettymys vuonna 2006.
- minäpä minä
PYH!!! aika törkeetä kirjotella tollasia viestejä Michaelista.. jos ite oisitte ajamassa (tai kun ette vois) Niin menisitte joka mutkassa ulos radalta.. hahahahaaaa!! kyllä ois näky!!
- äxä
Niin olisimmekin pihalla jo ensimmäisessä mutkassa viimeistään. Mutta kun 7-kertainen maailmanmestari satojen GP-kilpailujen kokemuksella ajaa noin niin kyllä häntä on syytä asiasta ryöpyttää. Ja paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684