Meillä on toimiva mutta ei viaton Nissan Sunny -85 jonka ajattelimme viedä romuttamolle jahka keritään. Kilometrejä on muistaakseni alle 250000, auto toimii mutta kannen tiiviste varmaankin vuotaa, ainakin tuo savuttaa välillä reilusti. Oiskohan tuollaisesta peltoautoksi jollekin, vai onko parempi vaan viedä varaosiksi?
Peltoautoksi vai
6
1309
Vastaukset
- Repe89
noin uutta ei kannata missän tapauxes laittaa pellolle eikä romuttaa, tostahan saa ihan hyvät rahat kun katastaa! jos olis 15-20 vuotta vanhempi, niin olis hyvä peltoauto tai paalattava!
- Passat V6
Koita myydä halvalla justiinsa pelto/romuralli/rokkiralliautoksi. Jos ei sitten kaupaksi mene, niin ei muuta kuin paaliin. Juuri tuollaiset öljynkeittimet pitäisi saada pois rekisteristä.
Arvaapa monta kertaa on tullut seurailtua taustapeiliä & mittaristoa ja varoitusvaloja kun öljynhajua on omassa kabiinissa havaittu. Syy on (onneksi vielä) löytynyt pari autoa edellä menevästä 80-luvun öljynkeittokatiskasta.- Repe89
Mix muka 80 luvun auto saastuttaa ja haisee, vaikka se on niin uus?? noi 60 luvun ja kaikki vanhemmat autot pitäs paalata heti!!
- pois tieltä
moi
olen huomannut saman jutun ku säkin ,,, paaliin vaan tuollaiset nuhapumput öljyllä käyvät rakkineen... - Passat V6
Repe89 kirjoitti:
Mix muka 80 luvun auto saastuttaa ja haisee, vaikka se on niin uus?? noi 60 luvun ja kaikki vanhemmat autot pitäs paalata heti!!
Ehkä siks, et noita on yllättävän paljon vielä liikenteessä. No ehkäpä sunnuntaisessa romurallissa Lahdessa muussataan pari raatoa :)
Kaikki katselemaan! - Repe89
Passat V6 kirjoitti:
Ehkä siks, et noita on yllättävän paljon vielä liikenteessä. No ehkäpä sunnuntaisessa romurallissa Lahdessa muussataan pari raatoa :)
Kaikki katselemaan!Ite en kyllä raattis noin uudella ajaa, kun siinä on aika ohkaset pellitki. Tollanen 60 luvun kommodore opeli on aika kova romurallis, on pari niitä muussattu!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475515Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612476Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181910Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1481782No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361652- 171643
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089