Pääsenksmä armeijaan ku mä oon saatananpalvoja. Kuolemasta tykkään hirveesti ja pimeestä.
http://www.fi.wikipedia.org/wiki/Saatananpalvonta
Mä voisin tappaa hirveesti, vaikka kaikki. saatana antaa voimaa!
Saatananpalvojat
5
570
Vastaukset
- Vänrikki
No armeijassa tapat ainoastaan vihollis-sotilaita (ja joskus harvoin sinut saatetaan määrätä tappamaan pahasti niskoitteleva oman puolen sotilas). Tämäkin tappaminen tapahtuu vain ja ainoastaan sodan aikana, ei rauhan-ajan harjoituksissa tai rauhan-ajan varusmiespalveluksessa.
- iuytree
Joskus käy niin huo, että kuonosti että kuoleekin itse. Siis sodassa. Harmillista. Ehkä.
- Valon lapsi
Otapa tuo taipumuksesi kutsuntatilaisuudessa puheeksi.
Ei tuo välttämättä haittaakaan, saattavat vain laittaa sinut perunankuorintahommiin kun eivät uskalla antaa sinulle asetta.
Jos saatana antaa voimaa myös Cooperin testiin, voit saada vaikka ylennyksen esimiesasemaan!
Muuten vaikeuksia "toisille jotka yötä rakastaa" voi tulla myös siitä, että armeijan koulutus tapahtuu pääosin päiväsaikaan.- jäädä...
En varmasti osallistu mihinkään kirkon juttuihin jos siellä sellaista on. Mis sitte sellane vala pitää vannoo?
Mitä vääryyttä minä oon mukas tehny kun mulla on erilaine usko?
Tiedäksä mitä hyötyy tästä mun uskosta on. kuoleman pelkoo ei oo ja sit en tunne syntii silleen ku kirkkoon kuuluva. tappaminen auttaa vain herraani saatanaa. minä haluun olaa paholaisen oppilas.
siellä armeijas on varmaa virsikirjaki, en laula niitä. mä meen sit ulos laulaan omat lauluni.
saaks siellä armeijassa yöllä mennä ulos ja harrastaa uskoo huutamalla saatanaa avuks. - Valon lapsi
jäädä... kirjoitti:
En varmasti osallistu mihinkään kirkon juttuihin jos siellä sellaista on. Mis sitte sellane vala pitää vannoo?
Mitä vääryyttä minä oon mukas tehny kun mulla on erilaine usko?
Tiedäksä mitä hyötyy tästä mun uskosta on. kuoleman pelkoo ei oo ja sit en tunne syntii silleen ku kirkkoon kuuluva. tappaminen auttaa vain herraani saatanaa. minä haluun olaa paholaisen oppilas.
siellä armeijas on varmaa virsikirjaki, en laula niitä. mä meen sit ulos laulaan omat lauluni.
saaks siellä armeijassa yöllä mennä ulos ja harrastaa uskoo huutamalla saatanaa avuks.Kun noin vähän vaadit niin kaiken saat.
Armeijassa ne, jotka eivät kuulu valtiokirkkoomme, eivät vanno sitä sotilasvalaa, jossa liikoja jumalutellaan, vaan sanovat perässä sellaisen "juhlallisen vakuutuksen" jonka sisältö on muuten tismalleen sama. Kirkkoon kuulumattomien ei tarvitse olla virrenveisuussakaan mukana.
Yöelämäsi vietto voi kyllä armeija-aikana pahasti häiriintyä. Ulos et varmaan yöllä pääse, mutta voit yrittää ulvoa kasarmin ikkunasta kuuta jos tahdot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762087Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361737Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101426Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291219Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591209Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161055- 60966
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58965