Neuvoa!!

Asia liittyy mahaan, mulla tulee melkein joka pääivä(on ollut jo pitkään) alavatsa kipeäksi, tiedoksi olen ylipainoinen ja ruokaravintoni on mielestäni sopiva, olen alle 15
4330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei sillä kivulla välttämättä ole mitään tekemistä ylipainon kanssa, riippuu tietysti kuinka paljon sitä on?

Äänestä
  • ite varma, kun oon käynyt viimeksi puntarilla herran aikoihin, mut oisko maybe yli 70

    Äänestä

Kokeilepa veriryhmän mukaista ruokavaliota. Toiset vannovat sen nimiin ja minäkin aion kokeilla, koska olen huomannut tiettyjen ruokien aiheuttavan turvotusta ja mahakipua. Etsi käsiisi (esim. kirjastosta) kirja nimeltään "Elä oikein oman tyyppisi mukaan", kirjoittaja Peter J. D'Adamo. Katso myös sivut www.dadamo.com

Äänestä
  • kokeilla =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikähän mulla mahtais olla kirjoitti:

Asia liittyy mahaan, mulla tulee melkein joka pääivä(on ollut jo pitkään) alavatsa kipeäksi, tiedoksi olen ylipainoinen ja ruokaravintoni on mielestäni sopiva, olen alle 15

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu