Minulle on nyt yhtäkkiä tullut raskausarpia rintoihin ja lihonut en omasta mielestäni juurikaan ole. Eli mistähän nuo ovat voineet näin yhtäkkiä tulla? Tai tuleeko teille johonkin tiettyyn aikaan kuukaudesta tuommoisia?
raskausarpia rinnoissa
Mistä?
4811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yksinkertaista. Sun tissit on vain kasvaneet!
Eivät ole kyllä vuosiin enää kasvaneet (ikää minulla 19), että sinänsä ihmettelen tuota yhtäkkistä 'kasvamista' Ei kait siellä nyt mitään kasvainta voi olla??
Raskausarvet voivat siis tulla lihomisesta, mutta niihin osaltaan voi vaikuutta myös naisen hormonitasot....niiden muuttuminen rajusti, ja siihen päälle pienikin painon nousu niin varmasti tulee arpia. Ja nehän ei oikeastaan katoa koskaan, vaalenevat ajanmyötä.
kunnolliset liivit, urheillessa omansa ja push-upit vain satunnaisesti, koska ne eivät tue rinnan kudoksia kunnolla.
Kyllä rinnan kudokset repeilee jos ei tue hyvillä liiveilä.
TERV: yksirintainen