Outo bensankulutus...

Ostin tollasen Lancer 1.5 CLX vm.89:n. Nyt olen huomannut, että bensankulutus on kaupunkiajossa n. 11 litraa / 100km. Samalla auton tyhjäkäyntikierrokset ovat laskeneet 500rpm:n. Auto on kaasarikoneella. Onko noissa kaasareissa jotain tyyppivikoja?
3516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olla että autosi kaasarin seokset ovat rikkaalla kulutus on pikkasen suuri,mut käytä seossäädössä
vaikka jossain bensaasemalla niin selvii asia.

Äänestä

pensatankki oo ruostunu sauman kohalta puhki ja osa pensasta menee sen kautta.
Kyllä tuntuu kovin paljolta tuo sun kulutuksesi, mulla oli aikanaan samanlainen ja sillä pääs kyllä 8litraa kaupungissa, siis sen jälkeen ku ostin siihen ehjän tankin.

Äänestä
  • ei näytä vuotavan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


GLX kirjoitti:

Ostin tollasen Lancer 1.5 CLX vm.89:n. Nyt olen huomannut, että bensankulutus on kaupunkiajossa n. 11 litraa / 100km. Samalla auton tyhjäkäyntikierrokset ovat laskeneet 500rpm:n. Auto on kaasarikoneella. Onko noissa kaasareissa jotain tyyppivikoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu