Volvo 240GLi siis kyseessä.
1,2,3,5:s vaihteilla ajaessa kuuluu äänekästä "volinaa". Nelosella ääntä ei kuulu, eli kyse taitaa olla voimansiirtopuolen ongelmasta. Muuten ei vaihteissa tunnu mitään kummallista, ääni vain on inhottava.
Mistä siis on kyse? Millainen remontti edessä ja minkä hintainen?
Ulvoo
joooooooo
2
561
Vastaukset
- Eki
Kuulostaa vaihdelaatikon sivuakselin laakerivauriolta (sivuakseli pyörii kaikilla muilla vaihteilla paitsi nelosella). Ulvova ääni tulee siitä että hammaspyörien hammaskosketus ei ole kohdallaan.
Vika on sellainen että sillä on taipumus pahentua, seuraava vaihe voi olla että Volvo jättää tielle.
Vaihteistoremontit on aina kalliita. Koitas jos löydät jostakin vak. yhtiöiden keskusvarastolta tai jostain muusta vastaavasta paikasta käytetyn laatikon- joooooooo
Mitenkäs paljon tuollaisen vian korjautus maksaisi? siis vaihtamatta koko lootaa? Jtn suuntaa antavaa hintaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922