Niin, onko kenelläkään kokemusta turbon lisäyksestä V6 Mondeoon?
2.5 V6 Mondeo
4
1650
Vastaukset
- pekkad
laita mieluummin kompura, turbot sukkaa
- KKK K04
Kompurat hajoaa moottorijarrutuksessa;)
- V6 170
Oletkos löytänyt mistään tietoo tosta mondeon turbottamisesta?
Mul on samanlainen mondeo (-96 autom.) ja ei haittaisi yhtään vaik sais vähän tehoo lisää, onhan se 170 kaakkiakin jo jotain mut ei se vielä oikein riitä mun makuun.
Tuossa turbottamisessa askarruttaa myös tuo lastun osuus, eli mitenhän tuolla vakilastulla pelittää verrattuna esim. johonkin virityslastuun.
Tarkoitan lähinnä että onkohan tuohon mondeon systeemiin kehitelty sellaista lastua joka olisi optimoitu juuri turbon kanssa.
En ole ottanut selvää tuosta koneesta mitä se on "syönyt" eli onkohan siinä vaikka sama alakerta ja kanget kuin esim. 3L koneessa ja minkähänlaiset männät sieltä löytyy? En ole perehtynyt tuohon turbohommaankaan sen kummemmin mut joku käsitys mul on että varsinkin männät joutuvat huomattavasti kovemmalle kuin vapaissa koneissa joten takomännäthän tietenkin olisi paikallaan.
Jos nyt jotkut asialliset tyypit sattuisi lukemaan tän niin ois mukava jos laittaisitte jotain linkkiä ja infoa millainen ruljanssi meillä olis edessä.- Jens
V6 :sen ahtaminen on ilmeisen vaikeaa kovan tilanpuutteen vuoksi. Turboa/turboja ei tietojeni mukaan saa mahdutettua konehuoneeseen ,mutta vortechilla on tarjolla mekaaninen ahdin joka tulisi nykyisen akun paikalle.Ikävä kyllä en kuollaksenikaan muista sivustoja joilta voisitte lisäinfoa saada ,mutta hinta oli kyllä kovin suolainen ts. n. 3800 taalaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675