No nyt tämä lupaamani seksikysely sitten... Ne vastaa jotka haluaa ja uskaltaa ;)
1. Kuinka usein on tarpeeksi usein?
2. Aamu-, päivä-, ilta- vai yörakastelu?
3. Lempiasennot?
4. Kuinka suuri osa suhdetta seksi mielestäsi on?
5. Maratoonirakastelu vai pikaisempi?
6. Onko mieltymyksistä ja haluista puhuminen vaikeaa ja noloa kumppanin kanssa?
Tässäpä ekat jotka mieleeni tulivat, keksikää toki parempia kysymyksiä :)
sex-gallup
12
3445
Vastaukset
- sexual
1. Kuinka usein on tarpeeksi usein? Mielestäni viikottain on ok, itse taidan haluta useastikin viikossa. Joskus monia haluttomia päiviä kyllä välissä, riippuu aina monista asioista, kuten stressistä jne.
2. Aamu-, päivä-, ilta- vai yörakastelu? Yleensä haluni suurimmillaan päivällä, mutta olosuhteiden pakosta siirtyy aina iltaan tai yöhön. Krapula-aamut asia erikseen ;)
3. Lempiasennot? Tykkään kyllä hyvin vaihtelevasti, millon mistäkin. 69 toimii, kuten myös vyödildon kanssa leikkiessä miten vain, lähäristä ratsastukseen jne.
4. Kuinka suuri osa suhdetta seksi mielestäsi on? Mielestäni suuri siten, että se kuuluu olennaisena osana toimivaan suhteeseen. Seksi erottaa mielestäni ystävyyden parisuhteesta. Itselleni tärkeä osa suhdetta täytyy myöntää.
5. Maratoonirakastelu vai pikaisempi? Siltä väliltä varmaankin. Pitkään rakastellessa mulle käy usein niin,että paikat jotenkin turtuu. Joskus hyvin pikasessa seksissä on just sitä jotain kiihottavaa.
6. Onko mieltymyksistä ja haluista puhuminen vaikeaa ja noloa kumppanin kanssa? Kyllä suhteen alussa hyvinkin noloa, mutta silti olen rohkeasti ottanut asiat puheeksi, eihän sitä muuten voisi täysin nauttia. - Heini
Niin, mikseipä sitä uskaltaisi vastailla ;)
1. Silloin on tarpeeksi usein kun ei joudu elämään puutteessa. Toisiinaan useasti päivässä, joskus viikko ilman. Fiilisten mukaan. Luonnollisesti.
2. Aamu sekä aamupäivä. Päivä sekä iltapäivä. Ilta sekä alkuilta. Joskus yökin, aamuyökin. Ei se kelloa katso. Harvemmin kuitenkin lauantaina viideltä saunan jälkeen!
3. Ehdoton ykkös asento on se kun naiseni tulee päälleni ja syöttää itsensä minulle ja samalla sormillaan hoitelee minut. Myös kulta pöydällä on kova sana..
4. Seksi on osa muttei liian hallitseva. Ilman seksiä tuskin voisin suhteessa elää.
5. Joskus pikapano on ainoa vaihtoehto, mutta kyllähän se siitä jatkuu ja useimmiten muuttuu useamman tunnin nautinnoksi.
6. Ei todella ole noloa vaan rikastuttaa seksielämää kun toinen tietää mitä toinen tahtoo ja haluaa. - kenguru
seksin harrastamisen kokonaan. ihanan vapauttavaa!
- 7up
2 kaik käy
3 jokaises jotain hyvää, paitsi anaali jutuist e välitä
4 tosi suuri
5 pikane maraton
6 nou problem - että..
..onanointi on nro uno..
Ehdottomat plussat: - sopii itsenäiselle ja kiireiselle urakissalle
- missä ja milloin vain, vaikka työmatkalla, kunhan käsilaukku on pullollaan houkuttelevia vempeleitä:)
- orgasmitakuu on 100
- ja joka kerta on aina kuin ensimmäinen..
Suosittelen lämpimästi - 5down
No eipä tämä avaus ole paljon keskustelua synnyttänyt, vaikka monet niin vaahtosivat etteivät saa puhua täällä aiheesta tarpeeksi.
Ei kyllä kiinnosta itseänikään vastata.- mitähän
tästä pitäisi päätellä? Lesboja ei seksi kiinnosta? Vai mitä? Ihmetyttää kyllä kun ei itsellä ole mitään vastaan sitä jos seksistä avoimesti puhutaan...
- tahi tiukkiksia
mitähän kirjoitti:
tästä pitäisi päätellä? Lesboja ei seksi kiinnosta? Vai mitä? Ihmetyttää kyllä kun ei itsellä ole mitään vastaan sitä jos seksistä avoimesti puhutaan...
juup . :)
- pokkaa on
1. tilanteen mukaan. Joka viikko , ei ihan joka päivä mutta sitten kun sitä saa niin kiitos ja paljon.
2. Ei ole mitään väliä
3. 69, 2päinen dildo ja vaimo päällä .
4. no kyllähän se tärkeää on muttei tärkeintä. Sen puute laittaa joskus tunteet sekaisin. :) onneksi harvoin näin.
5. Molemmat käy . Maratonseksi on kyllä parasta. Joskus menee koko päivä ja mikäs siinä.
6. Ei enää ihan niin vaikeaa kuin aluksi. HIljaa hyvää tulee. Ja sanoista tekoihin ..;P - Nimetön
1. Kerran päivässä tai tarpeen mukaan
2. Ei väliä, yllätykselliset ajat ja paikat parhaita
3. Tilanteen mukaan, ehkä kuitenkin toinen kontillaan ja itse takana
4. Ilman seksiä kyseessä on kaverisuhde
5. Tarpeen mukaan
6. Välillä on, mutta pitää etsiä estoton, seksiä rakastava kumppani niin on helpompaa. - vastaus...
1. Hmm... Riippuu monista asioista. Useimmiten haluttaa kyllä joka päivä, joskus useamminkin päivässä, mutta toisaalta halut hieman katoavat stressin ja kiireen myötä. Käytännössä meillä rakastellaan keskimäärin muutaman kerran viikossa.
2. Aamuisin on usein ihanaa rakastella, jollei ole kiirettä minnekään. Illalla - siinä vaiheessa kun ehtii treeneistä kotiin - väsyttää usein liikaa. Haluttaa kyllä pitkin päivää... :)
3. Takaapäin, versio lähetyssaarnaajasta, 69, tyttöystävä päällä, suuseksi eri muodoissaan...
4. Seksi on mielestäni suuri osa suhdetta, sillä olen melko seksuaalinen ja seksi on minulle tärkeää. Seksi on olennainen osa suhdetta.
5. Molemmat, tilanteesta riippuen. Jos on aikaa, rakastellaan pitkään, jollei ole, pikainenkin on paikallaan...
6. Ei. Seksi on minulle luonnollinen osa elämää, enkä ujostele puhuessani seksistä. Tyttöystävän kanssa on alusta saakka pyritty siihen, että seksistä puhutaan avoimesti, ja niin myös teemme. :) Mielestäni puhuminen on yksi seksielämän laadun tae, sillä miten muuten on mahdollista tietää, mitä toinen todella haluaa? - Nocturna
1. Kuinka usein on tarpeeksi usein?
kerran viikossa
2. Aamu-, päivä-, ilta- vai yörakastelu?
päivärakastelu
3. Lempiasennot?
4. Kuinka suuri osa suhdetta seksi mielestäsi on?
4 %
5. Maratoonirakastelu vai pikaisempi?
maratoonirakastelu
6. Onko mieltymyksistä ja haluista puhuminen vaikeaa ja noloa kumppanin kanssa?
on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862