Moikka! Tarvisin apua mua pitkään jo vaivanneeseen ongelmaan:
Joskus kesän jälkeen mulle on alkanut tulla sellasia outoja punasia viivoja reisien sisä puolelle (myös vähän ulkopuolelle ja pakaroihin) ja ne ovat mielestäni vaan lisääntyneet kokoajan!
Mistä voivat johtua? ja miten voisin hoitaa ne pois?
Ennen olin hoikka tyttö, mutta lihonut aika paljon kesän aikana ja olen kesästä lähtien harrastanut liikuntaa enemmän, joten voiko se olla syynä? vai onko se jokin vakavampikin sairaus?
Toivottovasti joku osaisi vastata..
Punaiset viivat reisissä!?
3
2704
Vastaukset
- Viivi
Veikkaan :)
- teinitytön äiti
niitä sanotaan raskausarviksi, mikä johtuu siitä että nopeasti lihoo, ihon kudokset ikäänkuin repeilee, ajanmittaan ne vaalenevat itsestään eivätkä ole mitenkään vaarallisia.
Tavallisia ovat nuorilla naisilla jolloin vartalon muodot tekevät nopeita muutoksia.
Liian kireät farkut yhdistettynä koulun pulpetissa istumiseen edistävät näitä ruoskanjälkien syntymistä, vaalenemiseen menee noin vuosi-kaksi.
Tervetuloa naiseksi;)) - myy
Minullekin tuli aikoinaan muutamia lisäkiloja murrosiän loppumisen ja pillereiden aloittamisen jälkeen, jotka aiheuttivat reisien sisäpuolelle juuri noita raskausarpia kun iho venyy. Ei siihen kuole vaikka eihän ne kauniita ole =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762087Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361737Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101426Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291219Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591209Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161055- 60966
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58965