missä vaiheessa voi tehdä isyystestin?olin kerran yhden miehen kanssa.lopetettiin ennen kuin mieheltä tuli.siitä kax viikkoa ja menkat alko niinkuin pitikin.tapasin uuden miehen ja harrastettiin seksiä usein kun menkat loppu.sitten piti alkaa uudestaan mutta kun oli kax päivää myöhässä tein testin.näytti himmeästi viivan ja tein seuraavana päivänä uudestaan niin viiva oli tumma.aina ollut säännölliset kuukautiset.ja nyt mietin et onko mahdollista et toi mies kenen kaa olin kerran vaik ei menty loppuun asti,olisi isä?ei kai ole ?
isyys
6
956
Vastaukset
- Urpu
Sinun kannattaisi ottaa selvää ehkäisyvaihtoehdoista. Mene vaikka terveyskeskukseen juttelemaan aiheesta. Samalla osaavat arvuutella tätä isäkysymystäsi.
- rv 29
Molemmat ovat mahdollisia isiä, jälkimmäinen se todennäköinen. Ultralla esim. osannevat sanoa alkion iän ts. raskauden keston. Siitä voinet päätellä isäkandidaatin. Isyys- eli dna-testin voi tehdä vasta lapsen synnyttyä.
Muutoin samaa mieltä edellisen kanssa. Ehkäisy on hyvä juttu tällaisissa kuvioissa.
- Tuleva_äiti
Ketään tai mitään arvostelematta, miten olet tällaisen kysymyksen eteen johkaantunut?
Sattuiko olemaan kaksi miestä kierroksessa, oliko tämä toinen syrjähyppy vai harrastitko suojaamatonta seksiä useamman kandidaatin kanssa lapsensaantitoiveissa?
Saatan ehkä olla turhan utelias, mutta olisi kiva kuulla tarina sieltä takaa. - jeppe
Voi luoja näitä arvostelijoita!! Tää on kyllä ihme palsta, about parikymppiset teiniäidit moralisoivat kuin vanhat kääkät. No vastaus kysymykseen, todennäköisesti isä on tämä toinen kaveri. Olen siitä 90% varma. Isyystestin voi tehdä vasta syntymän jälkeen, mutta ultrassa nähdään melko tarkasti millä raskausviikolla olet ja milloin hedelmöitys on tapahtunut.
- Tuleva_äiti
Ihan OIKEASTI tarkoitukseni ei ole arvostella ketään. Eikä parikymppisiä voi oikein enää sanoa teineiksi.
Olen vain puhtaasti kiinnostunut ihmisten erilaisista tarinoista ja elämäntilanteista. Anonyyminä netissä uskaltaa kertoa ehkä senkin, minkä muuten jättäisi mainitsematta.
Ja lopulta - kenenkään ei ole pakko vastata. - äippä06
Joo, olen ihan samaa mieltä. Parikymppinen on kyllä niin oikeassa omasta mielestään ainakin. Kunhan kasvaa aikuiseksi ja silmät aukeavat, niin huomaakin, että ei elämä NIIN mustavalkoista ole, kuin heidän pikku ihana maailmansa...Itse oodotan ekaa muksua nyt kolmikymppisenä, enkä TODELLAKAAN jaksa vouhottaa tällä palstalla kaikista nipistelyistä ja moralisoida eri ihmisten tavasta elää.....Että silleen....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h302861Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062651Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv282365Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141493- 321473
- 1771183
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021183En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015- 29989