ja vuosimalli joku -02 olis tarkoitus ostaa. Mutta kumpi? Heittäkää vinkkejä.
Pösö 607 vai Volvo S80
9
1769
Vastaukset
- ja helppo vastata
Ööö... haluatko Peugeotin vai Volvon? Ranskalaisen vai ruotsalaisen? Näitä pitää miettiä... *raaps raaps* Eiih, tää on paha! Millään ei pysty päättämään, sorge!
Eiku nythän mää hokasin. Käy kuule koeajamassa kumpaakin, etsi käsiisi vanhoja artikkeleita ja testituloksia, suhteuta huolto/ylläpitokulut, jälleenmyyntiarvo ja katsele hyvää yksilöä. Sit sulla on vähä pohjaa valinnallesi. Ai jumpe kun mää kekkasin! - Thorn!
Et usko, mutta itsekin vähän pähkäillyt saman homman kanssa. Toista autoa tekisi rinnalle mieli mutta ei haluaisi samanlaista... :) Sanoisin, että ainakin turvallisuus vetää Volvoon puoleen enemmän ja ehkä laatuvaikutelmakin parempi Volvossa mutta enpä tiedä sitten...
- Andy
Laitoin oman vastaukseni kysyjän samaan kysymykseen tuonne Peugeotin puolelle. Siellä oma kantani, henkilökohtaista kokemusta löytyy molemmista vaihtoehdoista.
- jaguaristi
miksi pösö tai vulva.. kun voisit ostaa jaguarinkin
- Kille
jaguaristi kirjoitti:
miksi pösö tai vulva.. kun voisit ostaa jaguarinkin
hmmm...ei tuo jagge ole enää jagge kun se on mennyt foordin omistukseen. Alusta ja moottorit ainakin joissakin malleissa samoja...ja kuten sanontakin kuuluu margariini ei ole voita eikä foordi ole auto
- ...
Kille kirjoitti:
hmmm...ei tuo jagge ole enää jagge kun se on mennyt foordin omistukseen. Alusta ja moottorit ainakin joissakin malleissa samoja...ja kuten sanontakin kuuluu margariini ei ole voita eikä foordi ole auto
Ei se auto siitä muutu, vaikka omistaja vaihtuisikin.
- tpmp
... kirjoitti:
Ei se auto siitä muutu, vaikka omistaja vaihtuisikin.
Vaan kun tekniikkakin on muuttunut...kyllä se silloin pikkasen vaikuttaa...vai?
- se Volvo...
tpmp kirjoitti:
Vaan kun tekniikkakin on muuttunut...kyllä se silloin pikkasen vaikuttaa...vai?
...sitten nykyään on? Ford vai Mazda?
- Hikinen
Vaikka volvokin on todella hyvä ajaa mutta kylläs sillä saralla Ranskalainen voittaa,mutta mutta se toinen puoli Rankalaisissa pakkaa olleen vähän samoja vikoja kuin venäläisissä että se luotettavuus,osien kesto ja muu sellainen on vähän retuperällä.Kumastakin on kokemusta itsellä,eli jos "pösön"sais samalla luotettavuudella kuin volvon niin se olis valintani ja sama myös toisin päin...Nyt on alla volvo s60-02 ollut vajaan 3kk ja myös siinä tuli ongelmia,aikaisemmin oli pösö605-sri josa niitä riitti mutta oli hyvä tienpäällä....(aavistuksen parempi kuin volvo)..mutta jos ei tule isompia volvoon niin mulle riitti Ranskattaret:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922