Mitä täytyy tehdä että selviää aikuisuudessa ja yleensäkin elämästä? heeellp
Miten selviää elämästä??
6
681
Vastaukset
- Nevahööd
Ei elämästä selviä hengissä, lauloi Juice Leskinenkin aikoinaan.
Tosin hän tarkensi myöhemmin, ettei tämä päde keskustalaisiin... - lol
ei elämästä kai hengissä selviäkkää?
- Ville Vallaton
Vastaan nyt itse kysymykseen, toisin kuin 2 yllä olevaa vastasivat elämästä hengissä selviämiseen, joka on sula mahdottomuus.
Mutta siis, miten selvitä elämästä. Kukin tyylillään, jotkut onnella, toiset kovalla työllä. Mutta minun ohjeeni olisi, ettei elämää kannata kovin vakavissaan rämpiä lävitse. Kaikilla asioilla kun on aina taipumus järjestyä tavalla tai toisella, jos kärsivällisyys riittää. Omaa elämäänsä - tai pikemminkin sen laatua - voi säädellä omalla panoksellaan opiskelemalla ja kiinnostumalla asioista ja tekemällä valitsemansa suunnan eteen töitä. - ET TUU SELVIÄÄN
ELÄMÄSTÄ EI SELVIÄ HENGISSÄ EI MUUTENKAAN HUMALA ON AINUT JOSTA SELVIÄÄ JA SIITÄ EI TARTTIS SELVITÄ
- ihmettelijä'
elämästä SELVIYTYY (pääsee täältä joku päivä poiskin..) ;)
No mutta joka tapauksessa, kuinka elää laadukas elämä? Avainsana on ystävät. Tietenkin myös terveys on tärkeätä, mutta se ei yksistään riitä. - Aristotelesss
Se kaikista tärkein asia, jonka jo antiikin viisaat tiesivät: Tunne itsesi.
Huomaa, sana itsetunto siis kuvaa sitä kuinka hyvin tuntee itsensä. Tämän pohjalta syntyy varmuus siitä että on "oikealla radalla".
Kun tunnet itsesi, tiedät mitä haluat ja sinulla on päämääriä. Sitten vain ponnistelet näiden päämäärien saavuttamiseksi muistaen kuitenkin vanhan kiinalaisen sananlaskun: Joskus elämässä pitää pysähtyä haistelemaan ruusuja. Lisäksi pitää muistaa että ponnistelu ei tarkoita täydellisyyden tavoittelua. On myös osattava se hyväksyä se, että on vajavainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942