"jos pillua saan" ei se ainakaan ole pate. entäs biisin "kotiin"
kuka laulaa
p.o.p.e.d.a
128903
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niin, eli pillua saa Markku Petander
tiedosta!
kyllä sen Pate laulaa. Costi myös esittää sitä soolokeikoillaan.
niin olet surkea! Totta kai ne sen keikoilla laulaa jos niikseen tulee, mutta ei levyllä1
sanoja nykyään! Se sammaltaa niin pahasti.
Pate ei suostu esittämään kyseistä viisua missään tilanteessa..
eli alkup. kysyjä tahtoi myös tietää kuka laulaa Kotiin -nimisen biisin. Ja vastasin siihen, että Pate. En maininnut mitään Erotomanian laulajasta, koska siihen oli jo kait vastattu.. Kannattaa ihan kuule lukea koko viesti otsikkoineen.
Muistaakseni jossain sanottiin, ettei Pate halua tätä piisiä laulaa.. Jos ihan oikein muistan, niin väittivät Paten sanoneen sitä liian rivoksi. Voi olla että puhun läpiä päähäni.
Costello lauloi tämän kappaleen kun viimeksi olin keikalla.
Siis eikö kenelläkään ole tuota kappaletta levyllä kun kaikki kysyy samaa ja vielä pitää kappaleen nimenä "Jos pillua saan". Sehän pyörii netissä tuolla nimellä eli ilmeisesti aika useilla on se vain netistä ladattuna versiona..
Kotiin -biisihän oli alunperin jo edesmenneen Seppo "Säppi" Hakasalon tuotoksia. Mikäli oikein muistan niin Pate ja Costi ovat molemmat biisiä lauleskelleet. Saatan kyllä muistaa väärinkin.
Markku.. Kaveri sit kyllästy tohon ns. rokkarielämään ja asuu maalla ihan helevetin tyytyväisenä..
Ei poksahtele maksa, kuten entisillä kollegoilla.
Mahtava ihminen..voin sanoa kun tunnen.
Markku on hieno mies, se on totta.