Millaisia isänpäiväsuunnitelmia teillä on ja mitä olette ajatelleet hankkia lahjaksi? Kiitos :).
Isänpäivää
6
881
Vastaukset
- asik
Hirveästi en ole vielä miettinyt, mutta suunnilleen näin...
Aamupala sänkyyn ja kakun leivomme poitsun kanssa. Myös poika saa "itse" tehdä isälle kortin. Viime isänpäiväksi ostin pojalle paidan jossa luki edessä "I love daddy", ja takana "Daddy loves me" Tämä paita päällä menimme iskää herättämään kera aamiastarjottimen. Lahjaksi olen ajatellut ostaa kylpytakin (isän toive) ja ehkä jotain muuta pientä. *vinkkejä otetaan mielellään vastaan;)* Olisi myös ihana mennä johonkin syömään, mutta pöytävaraus pitäisi vissiin tehdä jo hyvissäajoin.. Voi toki olla, että isovanhempien luona olisi ruokailut tiedossa. Ainakin ollaan omia isiämme menossa onnittelemaan ja äidit on varmasti pistäneet pöydän koreaksi:) - ensimmäinen
isänpäivä,lahjaks ainakin HPK pyyhe,saa nähdä mitä muuta jännää neidin kanssa keksitään..
- vaimo
ainakin kasvohoito kosmetologilta. (Kävi aikaisemmin tänä vuonna ekaa kertaa kosmetologilla ennen tyttären häitä ja tykkäsi kovasti. Sen jälkeen hoitanut ihoaan aamuin illoin puhdistuaineella ja kasvovoiteella. Ja eron huomaa!)
Lapset varmasti keksivät jotain omaa juttua ja syödään yhdessä hyvin.
Sitten poiketaan katsomassa pappaa, jolle viedään kukkia ja valkoinen kerrasto.- kehra
Lastenlasten kanssa valmitellaan heidän isilleen jamihelleni eli heidän ukilleen joku pieni askartelujuttu esim. taikataikinasta tehty kunkin lapsen käden jälki, johon kirjoitetaan lapsen nimi ja tämä vuosiluku. Juhlapäivänä lapset käyvät ukin luona kahvilla. Kodeissaan heillä on omat jutu.
- vaan,
Syödään vähän paremmin, mutta kotona. Kakkua ei tehdä, kun ei meillä sitä kukaan syö, mutta kahvipöytään jotain muita herkkuja sitten. Lahjaksi olen hankkinut 6 kk:n kortin kuntosalille.
- äiti ja poika 3 v.
Ei varmaan sen kummempia suunnitelmia... Voisihan sitä kakun tehdä... Poika varmaan haluaa ostaa lahjaksi sellaisen mukin jossa on moottoripyörän kuva ja lukee, et isä. Siihen sitte lisäksi jotain...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396