Ei taida olla sinkkikori. Auto 3 vuotta vanha ja pohja aivan ruosteinen mut eí sentäs oo reikää viel tullut. Onks muilla samaa ongelmaa? Mitä teen? Hiekkapuhallus ja massaus? Takuu? Apuuva!!!
Fabia ruostuu ?????
10
2087
Vastaukset
- Pitkään
Kun reikiä täynnä pohja tuo, myy rottelo, ja rahat juo. Skoda ei ole auto, eikä piika ihminen.
- Urpo
Joko Octaviassa sinkkikori jos siihen vaihtais vai merkin vaihto? Apuuva!!!
- joo
kaikki autot ruostuu jo hoidetaan huonosti
- alan mies
tuntuu oudolta jos kyse on todella Fabiasta, joka on yksi parhaiten suojatuista autoista kokoluokassaan. Olet varmaankin ottanut yhteyttä maahantuojaan.
Tällä palstalla on esiintynyt paljon tyhjänpäiväistä provoilua, joten jos kuitenkin haluat asiaa julkisesti puida, voisit lisätä juttuun jotain joka lisäisi tarinan uskottavuutta. Et ehkä halua pistää autostasi tarkkaa tunnistetta, mutta jos pistät esim korityypin, moottorin, vuosimallin ja esimerkiksi sisä- ja ulkovärin koodin tms niin ainakin tietäisimme että olet oikealla asialla.- Urpo
siis se "käännetty levy" joka näkyy pohjasta josta voi autoo nostaa kun renkaita vaihtaa...ihan ruskeena eli ruostetta se on...
- Urpo
Urpo kirjoitti:
siis se "käännetty levy" joka näkyy pohjasta josta voi autoo nostaa kun renkaita vaihtaa...ihan ruskeena eli ruostetta se on...
Näkyvästi ruskee väri...hionko puhtaaks ja musta maali päälle...hävettää kun kaverit näkee parkki
- Levy?
Urpo kirjoitti:
Näkyvästi ruskee väri...hionko puhtaaks ja musta maali päälle...hävettää kun kaverit näkee parkki
Mistä autoa nostetaan???? Ainakaan minä en ole Fabiassa sellaista levyä nähnyt. Olisiko jäänyt ruosteinen tunkin levy sitten kiinni alustaan?
- Urpo
Levy? kirjoitti:
Mistä autoa nostetaan???? Ainakaan minä en ole Fabiassa sellaista levyä nähnyt. Olisiko jäänyt ruosteinen tunkin levy sitten kiinni alustaan?
Se metalli joka sojottaa maahan se taivutettu pelti. Aivan ruskeet on. Maalaanko sprayllä päälle?
- takarivin Taavi
FABIAN POHJA ON JO TEHTAALLA MASSATTU. TYÖNNÄ VAIKKA SORMES POHJALEVYYN JA KOKEILE MILTÄ TUNTUU. KUN KATSOT KONEHUONEESEEN HUOMAAT ETTÄ RUOSTESUOJAUS ON TEHTY! BENSATANKKIKIN ON MUOVIA, SEKÄÄN EI VOI RUOSTUA!
- Samu-75
Eipä kirjoitella pelkillä isoilla kirjaimilla. Moinen tulkitaan sivistyneeseen komminikointiin sopimattomaksi huutamiseksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961