Tunnistatko itsessäsi lintuinfluenssan ensioireet? Mm. tykkäät näykkiä siemenpusseja, kotkotat alituiseen, viihdyt munien päällä, näytät aamulla harakalta, heilutat pyrstöä kun näet uroksen, ymmärrät pikkulintujen laulua kun miehesi jää kiinni jostain viikonlopun jäljiltä, halajat etelään joka syksy!
Tehdessäni tämän huomasin että minulla taitaa olla varma tartunta.
Tehdessäni tämän huomasin että minulla taitaa olla varma tartunta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
voi,kyllä mulla varmaan on kehittymässä tuo tauti,ku meinaa joitain olla noista oireista..:)
Mahtaakohan tähän enää mitkää estolääkitykset auttaa,vai ollaanko sitä mennyttä tipua....;)
Älä ole huolissasi. Oireesi eivät kuulosta hengenvaarallisilta.:)
Oireet täsmää, kävin eilen sulkasatoani kynityttämässä, lenkillä vesisateessa ja vielä saunomassakin, mutta eivät tunnu oireet laantuvan:))
Siis vanha juttu. Keksi parempi.
Tuo avaustarina oli oikein mukava, enkä ole sitä vielä aiemmin kuullutkaan. Kun kerron huomenna sen Esson baarissa, niin ihan varmasti porukka nauraa makeasti keskaripullon ääressä.
Minusta tuo juttu on mukava siitä syystä, koska Esso-ystäväni Suhina L on ilmeisesti aina sairastanut "lievää" lintuinfluenssaa. Oireet täsmäävät häneen hyvin, ja se juuri tekeekin hänestä niin viehättävän.
Kiva, kun löytyy samanlaisia viehättäviä kanssasisariani! Viruslaji on lievä, vaaraton ja niinpä taidamme lentää Suhinan kanssa täältä talvirännän keskeltä etelän aurinkoon!
on minulla jotain noista oireista, mutta ei sentään kaikkia.....huh!