analysointia kilpailijoista

mun mielipide

Kukaan ei voi sanoa varmaksi, mitä kukakin kilpailija toisistaan ajattelee, mutta tässä jotain mun mietteitä...

Mika = seuraa paljon sivusta tapahtumia, hiljaiset on tässä hyviä. Selvästi yrittää päästä eroon "heikoista lenkeistä", ei ehkä vielä taktikoi ja kieroile niinkuin jotkut heistä. Antaa luultavasti äänensä naisille. Viihtyy paremmin miesten seurassa.

Minna = takertuu anttiin ja uskoutuu hälle. Kokee uhaksi melkein kaikki muut, paitsi antin lisäksi timon. Ei näköjään pidä nuoremmasta sukupolvesta, sillä tulee äänestämään perttua ja katia uudestaan. pitää antista, koska hänen kanssaan voi olla rauhallisesti, sillä minnahan ei riehaannu..

Perttu = ajatuksissa takuttaa varmasti se, että hänet äänestetään joka kerta ulos, tietää jokaisen kilpailijan hänen "vihollisiksiin", mutta pystyy murtamaan jään huumorillaan. Ei ehkä usko miesten äänestävän häntä pois, vaikka niin jotkut tekevät. Ei uskoudu kellekään, paitsi isossa porukassa kertoo lähinnä pintapuolisesti asioitaan.

Kati = "tomboy", viihtyy yhtä hyvin tyttöjen ja poikien kanssa, mutta muuttuu jotenkin erilaiseksi pertun, timon ja mikan seurassa, varsinkin tupakkatauoilla. Tyttöjen kanssa puhuu pojista ja varsinkin minnasta arvostelevasti. Ei pidä ihmisistä, jotka eivät osaa pitää hauskaa, eli tällä hetkellä minna ja antti.

Terhi = minna on suurin uhka, koska ovat molemmat jääräpäitä joilla on kärkevät mielipiteet. Turvautuu tiinaan, ainoaan hyvään ystäväänsä talossa. Yrittää tosissan saada huomiota miehiltä eri tavoin. Katkera nainen, varsinkin pariskunnille.

Tiina = haluaa ottaa pelin varman päälle, on turvassa tyttöporukassa. Puhuu terhin ja katin kanssa muista ja selvästi taktikoi. Kalastelee ääniä lapsellisuutensa takia.

Antti = alkaa taktikoimaan ja äänestämään niitä vastaan, joiden seuraassa aikaisemmin viihtyi. Ei pidä terhistä (!). Minna pois luettuna on paljon mahdolisia henkilöitä, joita Antti äänestäisi, luultavasti kuitenkin taas Katia.

Timo = yrittää eniten päästä jokaiseen pieneen kuppikuntaan mukaan, jotta kukaan ei vain kuvittelisi hänen olevan liittoutunut kenenkään erityisen henkilön kanssa. Siksi viihtyy minnan seurassa, ja toisinaan poikien kanssa. Ei kuitenkaan käyttäydy samalla tavalla tyttöjen seurassa kuin poikien.

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ''''''''''''''

      aika lailla samoilla linjoilla kanssasi. Ei lisättävää eikä pois pyyhittävää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2025
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1709
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1358
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1171
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1169
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1024
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      945
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      934
    Aihe