Nyt kaivattaisi apua tietäviltä! vasen takapallo autossani alkoi rajusti vuotamaan ja vaihdatin kyseisien pallon liikkeessä uuteen. Ajelin noin 2 kuukautta ilman hämminkiä kunnes pallo alkoi taasen vuotamaan todella kaikki nesteet valu kerralla ulos. Nyt autoni seisoo mökillä ja ajattelin tutkia sitä ja vaihtaa pallon, kertokaa kuinka vaihto tapahtuu ja millä se granaatti lähtee irti?? Voisiko vika olla jossain muuallakin kuin pallossa, esim kuten putkissa??? toivon asiallisia kommentteja sitikka harrastajilta=)kiitos
bx takapallon vaihto...apua!!!!
4
656
Vastaukset
- vuotokohteesta?
Kerrot vasemman pallon vuotavan. Palloissa ei yleensä muita vikoja tule, kuin kaasu hitaasti vähenee kumikalvon takaa. Myös se kalvo voi revetä, mutta ei se siltikään ulos nesteitä vuoda.
Siellä takana vuotaa nyt jokin muu paikka, mutta mikä? Se pitäisi ensin saada tietää. Sitten voi mahdollisesti neuvoa miten menetellä. - hydr.
ei se pallo vuoda. vaihda se jousisylinteri.
mikä liike oli kyseessä,ei vissiin kovin ammattitaitoinen.- tziii
Se vuotaa sieltä jostain sisältä johon pallo menee kinni(juuresta. ei näe oikien mistä se tulee.Voiko kyse olla jostain hyrdraali putkista? Citikka korjaamolla sanoivat että kaikki putket pitää vaihtaa ja se tulis maksaan 800 euroo töiden kanssa kuulemma...tai sitten ne ei edes halunnu alkaa korjaamaan tätä mun 90 tzi bx ää. Kerotkaa miten se vaihto tapahtuu??
- käytät?
tziii kirjoitti:
Se vuotaa sieltä jostain sisältä johon pallo menee kinni(juuresta. ei näe oikien mistä se tulee.Voiko kyse olla jostain hyrdraali putkista? Citikka korjaamolla sanoivat että kaikki putket pitää vaihtaa ja se tulis maksaan 800 euroo töiden kanssa kuulemma...tai sitten ne ei edes halunnu alkaa korjaamaan tätä mun 90 tzi bx ää. Kerotkaa miten se vaihto tapahtuu??
Jotenkin nyt tuntuu, että se Sinun käyttämäsi korjaamo suhtautuu yliolkaisesti tuohon autoosi.
Missä päin asut? Olisiko siellä muuta paikkaa mihin mennä näyttämään tuota autoa. Siellä todennäköisesti on se jousisylinteri puhki. Sitähän tuossa jo Sulle ehdotettiinkin.
Kun tuo auto tuntuu olevan hieman vieras Sinulle, niin jousisylinterin vaihto olisi kyllä korjaamon asiaa. Mutta toinen paikka pitäisi löytää. Älä vie sitä sinne, missä olet käynyt noita arvioita saamassa.
Josko paikkakunnallasi olisi joku Citroen-harrastaja, jolta saisit hieman vinkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837