Tiedättekö kuka myy Jyväskylässä kyseisiä polttimoita? Philipsin tehopolttimot eivät tahdo minulla kestää ja noita on kehuttu pitkäikäisiksi.
GE light H4 Jyväskylässä
Polttimo pimeänä
81306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Prismat ja Citymarketit myy niitä ainakin täällä Lahdessa, kai sitten sielläkin. Itselläni vaan ei ole juuri nuo kestänyt. Kannattaa kokeilla VisionPlus -polttimoita.
Sinulla ei kestä Philipsin tehopolttimot (tarkoitatko ed. mainitsemia VisionPlus vai muita) ja edellisellä ei kestä mainitsemasi GE-polttimot. Noita pihlipsin visioneita vaimon velikin kehuu.
Itse käytän Osramin Coolblue-polltimoita ja maailma kirkastuu, ja kirkastuu enemmän kun kaveriksi laitoin Hella 1000 ref. 37,5 lisäpitkiksi. Näin näkyy myyrää isommatkin elukat, puhumatta valottomista pyöräiljöistä ja heijastittomista jalankulkijoista.
oli niitä ja niillä on muuten takuu 2v.
Sieltä kävin hakemassa omaani GE:n H-seiskat ja samassa hyllyssä näytti olevan myös H-nelosia.
Ok, kiitos! Philipsit oli juuri ne visionplus lamput. Paloivat molemmat 10000 km jälkeen viikon sisällä molemmat. Jännite on ok. Katsotaan kestävätkö nuo GE:n polttimot.
oliko myös prisman hinta ,eli mikä oli hinta .
9,90 pari prismassa. Alta kympin kuitenkin.
Tuollainen muistikuva minullekin jäi H-nelosten hinnasta. H-seiskat sensijaan yli kaksikymppiä pari :-(