meillä siis tupakoidaan ja parveke lasit menevät nopeastikkin huonoon kuntoon nikotiinistako? vai terva? olisiko siis kellään mitään vinkkejä millä saisi lasit puhtaan näköiseksi talvella? normaali ikkunan pesu kun on mahdotonta pakkasella..
parveke lasit ja tupakointi
3
614
Vastaukset
- veteen ...
tai nauti sisäisesti. Kumpikin tapa helpottaa.
- resepti
Olen pessyt työkseni ikkunoita ja ainakin siinä firmassa pesuseos tehtiin lämpimästä vedestä johon kaadetaan tenua (huoltoasemalta) estää jäätymisen lasin pintaan ja sitten nestemäntysuopaa, estää lastan pysähtymisen lasiin, jolloin jää lastan jälki joka on vaikea saada pois ja tilkka fairya. se on siinä. Voi pestä pakkasella, irtoaa bitumit ja muut liat.
- woodstudio
Moi
Kysyit aika huvitavaa asiaa, jonka voi rinnastaa moneenkin arkipäivän "vaivaan". Viime viikolla fysioterapeutti totesi selästäni, että voi hoitaa oireitani vaikka maailmantappiin mutta syyn alkuperälle täytyy minun itse tehdä jotain.
Luulempa, että sinun tapauksessasi ikkunat saa puhtaaksi samalla tavalla kun keuhkosi. Niin kauan saat pestä talvellakin parvekelaseja vaikka auton tuulilasinpesunesteellä, jota voit käyttää talvellakin pikku pakkasella. Kokeile. Hyvää tulevaa talvea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922