parveke lasit ja tupakointi

minä vain

meillä siis tupakoidaan ja parveke lasit menevät nopeastikkin huonoon kuntoon nikotiinistako? vai terva? olisiko siis kellään mitään vinkkejä millä saisi lasit puhtaan näköiseksi talvella? normaali ikkunan pesu kun on mahdotonta pakkasella..

3

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veteen ...

      tai nauti sisäisesti. Kumpikin tapa helpottaa.

      • resepti

        Olen pessyt työkseni ikkunoita ja ainakin siinä firmassa pesuseos tehtiin lämpimästä vedestä johon kaadetaan tenua (huoltoasemalta) estää jäätymisen lasin pintaan ja sitten nestemäntysuopaa, estää lastan pysähtymisen lasiin, jolloin jää lastan jälki joka on vaikea saada pois ja tilkka fairya. se on siinä. Voi pestä pakkasella, irtoaa bitumit ja muut liat.


    • woodstudio

      Moi

      Kysyit aika huvitavaa asiaa, jonka voi rinnastaa moneenkin arkipäivän "vaivaan". Viime viikolla fysioterapeutti totesi selästäni, että voi hoitaa oireitani vaikka maailmantappiin mutta syyn alkuperälle täytyy minun itse tehdä jotain.

      Luulempa, että sinun tapauksessasi ikkunat saa puhtaaksi samalla tavalla kun keuhkosi. Niin kauan saat pestä talvellakin parvekelaseja vaikka auton tuulilasinpesunesteellä, jota voit käyttää talvellakin pikku pakkasella. Kokeile. Hyvää tulevaa talvea!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      132
      5381
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3862
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      38
      2044
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1753
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1704
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1640
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1608
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1463
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      38
      1424
    Aihe