Okeesti ettiä sitä just tänkaltaisista palstoista, koska mä ainakin ite löysin uuden kaverin täältä just. :) Aina parempi jos löytää toisen yksinäisen. Ja älkää ajatelko, et teissä on jotain vikaa, jos ootte yksinäisiä, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikkihan me ollaan erilaisia. Älkää ajatelko, et tuskin kukaan haluu olla teiän kaa, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikki ollaan ihmisiä, ei kessään oo mitään vikaa, tajutkaa se! :)
Jos ystävää kaipaatte niin...
7
979
Vastaukset
- zxzx
Ahaa, millai sitä vois tutustuu täällä kun ei viitti ossujakaan oikeen jaella julkiseen =)
- katoskun
Ensin tutustutaan sähköpostin välityksellä ja sitten ehkä joskus tavataan jollain julkisella paikalla, jossa on muita jos jotain vaikka sattuu... :)
- m82
tere
yleensä toisen yksinäisen ihmisen kanssa kaveeraminen ei ole hyvästä. kummatkin ovat ehkä tosi ujoja ja sisäänpäin vetäytyneitä, eli parempi olis jos toinen osapuoli ois se jolla on sosiaalisempi ympäristö jne. olen huomannut tämän itsekin...- samaa mieltä
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
- ujo mieki
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Mielestäni kaksi ujoakin voi hyvin tutustua toisiinsa, vaikka sähköpostien välityksellä ensin ja hiljalleen tutustua, sillä harva ujo on läheistensä seurassa kuitenkaan ujo ja viestien kautta siitä ujoudestakin saattaa päästä.
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...- 8+8
idompsu kirjoitti:
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...Uusi yritys kehiin vaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926