Okeesti ettiä sitä just tänkaltaisista palstoista, koska mä ainakin ite löysin uuden kaverin täältä just. :) Aina parempi jos löytää toisen yksinäisen. Ja älkää ajatelko, et teissä on jotain vikaa, jos ootte yksinäisiä, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikkihan me ollaan erilaisia. Älkää ajatelko, et tuskin kukaan haluu olla teiän kaa, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikki ollaan ihmisiä, ei kessään oo mitään vikaa, tajutkaa se! :)
Jos ystävää kaipaatte niin...
7
1026
Vastaukset
- zxzx
Ahaa, millai sitä vois tutustuu täällä kun ei viitti ossujakaan oikeen jaella julkiseen =)
- katoskun
Ensin tutustutaan sähköpostin välityksellä ja sitten ehkä joskus tavataan jollain julkisella paikalla, jossa on muita jos jotain vaikka sattuu... :)
- m82
tere
yleensä toisen yksinäisen ihmisen kanssa kaveeraminen ei ole hyvästä. kummatkin ovat ehkä tosi ujoja ja sisäänpäin vetäytyneitä, eli parempi olis jos toinen osapuoli ois se jolla on sosiaalisempi ympäristö jne. olen huomannut tämän itsekin...- samaa mieltä
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
- ujo mieki
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Mielestäni kaksi ujoakin voi hyvin tutustua toisiinsa, vaikka sähköpostien välityksellä ensin ja hiljalleen tutustua, sillä harva ujo on läheistensä seurassa kuitenkaan ujo ja viestien kautta siitä ujoudestakin saattaa päästä.
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...- 8+8
idompsu kirjoitti:
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...Uusi yritys kehiin vaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1744857Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1063979Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363579- 513380
- 563359
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest362818Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232286
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211919Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361788