Miettikää te, jotka sanotte, että teille Nightwish on nyt kuollut. Miettikää, miksi kuuntelette musiikkia. Kuunteletteko sitä ulkoisten asioiden vai itse musiikin vuoksi? Jos oikeasti piditte Nightwishin musiikista, tuette bändiä jatkossakin uuden laulajan kera. Muutoin osoitatte olevanne vain mukafaneja, joille ulkoiset seikat ovat musiikkia tärkeämpiä. Tosifani ei jätä bändiä miehistönvaihdosten vuoksi.
Miettikää!
4
973
Vastaukset
- minä juuri
sanoin, musa on pääasia, ei se kuka sen esittää.
- anya
Itkin eilen silmät punaisiksi ja yö meni pipariksi, mutta aamulla herätessä alkoivat ajatukset vähän seljetä. Hirveä suru on Tarjan takia - en voi edes kuvitella, miltä hänestä tuntuu, kun itsekin olin niin järkyttynyt asiasta. Mutta tosiaan, itse olen aina arvostanut korkealle bändin pojatkin ja nekin biisit, joissa Tarja ei laula, ovat loistavia. Elämä jatkuu ja bändi jatkaa ja toivottavasti Tuomas osaa tehdä yhtä ihanaa musiikkia kuin aina ennenkin. Minä ainakin odotan innolla uutta levyä ja toivotan Tarjalle menestystä soolouralla.
- Timo
Ihmeen pitkään kaverit kesti.
Ei kai pojista kovin kivalta tuntunu Tarja haastatteluissa antamat kommentit ettei hevi ole hänen musiikkiaan tms.
Jos ei hevi kiinnosta muun kurahan takia niin mun mielestä tää oli oikea ratkaisu.
Ehkä Tarja voi nyt keskityä rakastamaansa klassiseen musaan. - A78
Kyllä poikien kirjoittama kirje antoi selkeän kuvan siitä, miksi tähän tilanteeseen on ajauduttu. Jälleen kerran nousi pissa päähän...
Tuomashan jokatapauksessa biisit tekee, joten hänhän se bändin kantava voima on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926