Syksyn 2005 yo-juhlat?

Onkos nämä syksyn ylioppilasjuhlat nyt siis tarkalleen ottaen milloin? 6.12 tienoilla yleensä ovat, mutta eivätkai ihan tuona päivänä? Toivottavasti ovat viikonloppuna, ettei tartteis saada töistä vapaata. :)
10858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sehän nyt aivan lukiosta riippuvaista. Meillä juhla on 2.12. Ei sitä paitsi tietenkään tarvitse mihinkään juhliin edes osallistua, kyllä ne paperit voi hakea ihan arkisesti rehtorilta kansliasta.

Äänestä
  • Joissain kouluissa ja yleensä aikuislukioissa perjantaina 2.12. Jotkut lukiot pitävät juhlat lauantaina.

    Äänestä

  • tai lauantaina kirjoitti:

    Joissain kouluissa ja yleensä aikuislukioissa perjantaina 2.12. Jotkut lukiot pitävät juhlat lauantaina.

    Yleisin yo-juhlapäivä taitaa tänä vuonna olla juuri tuo 2.12.

    Äänestä

Eikö jokaisella lukiolla ole kotisivut, josta selviää tuollainen asia, kun kerran olet netin ääressä????

Äänestä
  • ..sellaisia tunneta. kotisivut kyllä löytyy mutta mitään mainintaa kyseisistä juhlista ei ole, jota ihmettelen itsekin.

    Äänestä

  • juhlija kirjoitti:

    ..sellaisia tunneta. kotisivut kyllä löytyy mutta mitään mainintaa kyseisistä juhlista ei ole, jota ihmettelen itsekin.

    Juu, ei löydy meidänkään kotisivuilta. Ja päivityskin on pahasti pielessä.

    Äänestä

  • itse selvää ottanut kirjoitti:

    Juu, ei löydy meidänkään kotisivuilta. Ja päivityskin on pahasti pielessä.

    niistä yleensä kaikki tiedot löytyy, jos ei ni kysykää koulun toimistosta vaikka

    Äänestä

  • -mie- kirjoitti:

    niistä yleensä kaikki tiedot löytyy, jos ei ni kysykää koulun toimistosta vaikka

    Kysykää kansliasta, siellä tiedetään. Monella koululla ei ole resursseja päivittää nettisivuja, kiitos kuntapäättäjien !!

    Äänestä

Salossa YO-juhlat pidetään 5.11 klo 13

Äänestä
  • Tais tulla väärä päivämäärä !!!tietenkin se on 5.12 eikä 5.11!Sorry !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhlija kirjoitti:

Onkos nämä syksyn ylioppilasjuhlat nyt siis tarkalleen ottaen milloin? 6.12 tienoilla yleensä ovat, mutta eivätkai ihan tuona päivänä? Toivottavasti ovat viikonloppuna, ettei tartteis saada töistä vapaata. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu