hmm...
vaikeaa tulee olemaan Tuomaksella ja kumppaneilla!
mistä tarjan manttelin perijä??
kellä on niin syvä ja loistava laulu ääni!
toisin sanoen EI KELLÄÄN suomessa joten pistäkööt pojat ilmotus laulajasta suoraan muualle kuin suomeen.. turha yhtye ilman tarjaa..
ja miten kävi esim. STRATOVARIUKSEN samaa pa##aa saa odottaa nightwisilta. jälleen kuoli suomen paras yhtye niin musiikillisesti kuin suosiollisestikin (muuallakin kuin suomessa)
no nytpä saa The Rasmus ja Him isot saappaa täytettäväksi. (ei pahalla kellekkään suuntaa tai toiseen.)
vaikeaa tulee olemaan Tuomaksella ja kumppaneilla!
mistä tarjan manttelin perijä??
kellä on niin syvä ja loistava laulu ääni!
toisin sanoen EI KELLÄÄN suomessa joten pistäkööt pojat ilmotus laulajasta suoraan muualle kuin suomeen.. turha yhtye ilman tarjaa..
ja miten kävi esim. STRATOVARIUKSEN samaa pa##aa saa odottaa nightwisilta. jälleen kuoli suomen paras yhtye niin musiikillisesti kuin suosiollisestikin (muuallakin kuin suomessa)
no nytpä saa The Rasmus ja Him isot saappaa täytettäväksi. (ei pahalla kellekkään suuntaa tai toiseen.)
Vastaukset 12
Vanhimmat
Loppukin sisältää aina mahdollisuuden.
Ihme, että Nighwish erottaa Turusen!!!!! Ne on menettänyt järkensä ilmeisesti pahemman kerran!!!!! Saisivat ottaa hänet takaisin, muuten koko bändi menee pilalle, yksinkertaisesti.
Homma vaan ei toimi, jos bändin jäsenet eivät puhu toisilleen. Olisihan toisaalta ollut bändillä varaa palkata vaikka minkälaisia ulkopuolisia ristiriitojen ratkaisijoita. Käytettiinkö näitä keinoja lainkaan?
Tarja Turusen lauluääni on keskinkertaista tasoa oleva oopperalaulajan ääni. Ei todellakaan ole mikään korvaamaton solisti. Todella hienoa, että Nightwishillä oli selkärankaa ja rohkeutta tehdä tämä päätös. Arvostus tätä bändiä kohtaan kasvaa entisestään. Loistavaa rohkeutta!
Eikö bändin muut tytöt osanneet keskustella Tarjan kanssa? Viimeksi ala-asteella muistan asioita ratkottanee tällä tavalla.
Tarjan ääni keskinkertaista tasoa, heh. Onhan joku oopperalaulajakin kehunut tarjan kantavaa ääntä eräässä ohjelmassa mm.
Tosi lapsellista toimintaa erottaa bändin alkperäisjäsen tuolla tavalla, ei taida kovinkaan paljoa päässä pyöriä.
Ei saanut edes fanejaan hyvästellä!!!!
Kyllä Nightwish tunnetaan loistavasta musiikistaan ja upeasta laulajastaan. Kun tämä yhtelö hajoitetaan, niin tilanne tulee muuttumaan.
Holopainen on keskinkertainen biisin tekijä, mutta tarjan ja muun bändin avulla biisit ovat loistavia. Muutenkin bändissä on keskinkertaisia muusikkoja Tarjaan varratuna, mikä voi olla yksi syy erottamiseen, no en ota sen kummemmin siihen kantaa.
Nighwishiä olen seurannut alkutaipaleelta asti keikoilla ja levyjä ostamalla. Tämän jälkeen bändin kamaa en enää hanki enkä keikoilla käy.
Tarjalla toivon hyvää jatkoa ja varmasti tulen hänen keikallaan käymään.
vai keskinkertainen ääni kuuleppa kloppi seuraappa muitakin saitteja kuin suomi24. käyppä lukasemas esim. saksa-ruotsi-norja-prasilja-enkku-ranska-italia,laisia sivuja...kukakohan saa parhaat arvostelut kyseisestä (entisestä) bändistä??!!!
seuraa faktoja älä keltanokka arvostelijoita! ja ota selvää ennen kuin latelet suustasi mitään..ja jos et kykeny ottamaan selvää niin pidäppä ystävällisesti turpasi kiinni!
(edelleen ei henk.koht.suuntaan tai toiseen.=
Tuleepa mieleen aika jolloin Hurriganes oli suomen (ja ruotsin) suosituin bändi.Remu Aaltonen antoi kenkää silloiselle Suomen parhaalle rockkitaristille Albert Järviselle eikä bändi siihen suinkaan kaatunut vaikka kyseessä oli vain Trio.Eli ei hyvä bändikään yhtä miestä tai naista kaipaa.
"no nytpä saa The Rasmus ja Him isot saappaa täytettäväksi"
tuota ei millään pahalla mutta yöntoivot ja HIM painii kyllä tällä hetekellä aivan eri sarjassa. HIM oli tuossa joitakin viikkoja sitten USA:n levynmyynti listalla 18. En kyllä tiedä tarkkaan mutta ei siellä yöntoivojen levyä ole näkynyt ja eipä taida olla keikoillakaan väkeä käynyt Jenkkilässä. Joten saappaat on jo olleet HIM:n jaloissa monta vuotta.
jos myy paljon levyjä niin se ei tarkoita että bändi olisi hyvä.Himmi on keskinkertaista pjaskaa. Suurin osa ihmisistä vaan onn niin aivopestyjä tolla kaupallisella paskalla niin ostavat vaikka mitä sontaa..
TT: n lauluääni on keskinkertaista tasoa, sanoi suomi 24:n keskustelijat mitä tahansa. Se nyt vaan on niin, että Nightwish oli ensimmäisiä bändejä, jossa yhdistetään oopperalaulan ääni metallimusiikkiin. Sen takia TT:tä jotkut pitävät erityisen hyvänä laulajana. Kaiken tämän lisäksi TT ei osannut lausua englantia. Noh, nyt on tarjalla aikaa laskea rahojaan mustasukkaisen miehensä kanssa.
"Kaiken tämän lisäksi TT ei osannut lausua englantia".
tuo aivan totta ja valitettavaa monella Suomalaisella bändillä Stratot sun muut "hevibändit". Tosin ton Valonvillen enklanti on muutes 100 kertaa parempaa kuin noitten kimiräikköstarjaturustimokotiletomikahäkkis-enklanti. Hirveeltähän noi kuulostaa/kuulosti livenä.