Holopaisen kirjeestäkin käy ilmi että Tarja on ollut lähdössä itse jo pitkään. Näköjään pojat ovat onnistuneet painostamaan hänet pysymään bändissä tähän asti.
Holopaisen alhaisuuden osoittaa se, että pitää päästä "antamaan potkut ekana", kun lopputulos olisi joka tapauksessa ollut Tarjan lähtö ennemmin tai myöhemmin.
Perustelut ovat katkeroituneen ihmisen kommentteja. Ymmärrettävää kyllä, koska bändin sielu ei varmaan ole koskaan kokenut päässeensä julkisuudessa bändin keulakuvaksi.
Mutta tytöt hei, jaksaisitteko te oikeasti matkustaa samassa keikkabussissa puoltoista vuotta neljän ryyppäävän ja piereskelevän hevarin kanssa, jos vaihtoehtona on asua hotellissa aviomiehen kanssa?
"Ahneuskin" taitaa olla sitä että Tarjalla on vihdoin ollut joku joka pitää hänenkin oikeuksistaan huolta, sitä, ettei Tuomas pääse joka asiassa pompottelemaan.
Ehdottomasti paras ratkaisu kaikille, että tiet eroavat, mutta Holopaisen tapa hoitaa asia osoittaa hänen pienuutensa ihmisenä.
Alhaista
8
1260
Vastaukset
- hppa
Kyllä laulajatähtönen taisi viime kiertueen ajan reissata "managerinsa" kanssa paikasta toiseen kun kundit sai reissata keskenään
- Kelar
Olisivat voineet asian paremminkin hoitaa, kun mustamaalauskirjeellä. Toinen osapuoli on ilmaissut kantansa, ja sen perusteella ollaan tuomitsemassa.
Eiköhän tässä ole molemmat osapuolet syyllisiä.
Riitaan kun tarvitaan aina kaksi osapuolta. :-) - kysymykseesi
Jaksaisin.. KÄrsimys pitää nöyränä ja päässä sijaitsevan pissasuodattimen aktivoituna.
- Örkki
"Mutta tytöt hei, jaksaisitteko te oikeasti matkustaa samassa keikkabussissa puoltoista vuotta neljän ryyppäävän ja piereskelevän hevarin kanssa, jos vaihtoehtona on asua hotellissa aviomiehen kanssa?"
Eikös se ole niin että kun leikkiin ryhtyy niin leikin kestää. Rokkarin kiertue-elämä on ihan muuta kuin jollain helvetin pop-laulajalla tai idolilla. Musiikki bändin kanssa on muutakin tai pitäis olla muutakin kuin pelkkä työpaikka josta tullaan aina kotiin ennen seuraavan illan duunia. Se on elämäntapa ja se vaatii paljon enemmän panostusta.- Kohtuus
Nii-in, kyllä bändissä oleminen on myös muuta kuin lavalla olo. Itseasiassa paljon muuta.
Esiintyminen on se näkyvin osa, parasta mitä on, mutta suurin osa ajasta kuluu muualla.
keikkabussissa istuminen ryydyttää jokaisen.
jos kemiat ei toimi, niin ajan mittään ne vaan huononee.
seitsemän tuntia päivässä ahtaassa bussissa idioottien kanssa ei ole kivaa.
Samat naamat joka helvetin keikalla,
ja tuokin tampio on taas kännissä, tällä kertaa jo ennen keikkaa.
ei kiinnosta kuulla samaa tylsää vitsiä 200 kertaa.
Been there, done that.
- Elenya
Se on menestyksen hinta, kiertueet raskaita ja koti ikävä kova. Tarja kuitenkin on aina sanonut, että hänen suurin intohimonsa on tehdä Nightwishia ja laulaa klassista laulua. Kaksiteräinen miekka. Täytyy tehdä töitä, jotta voi toteuttaa unelmaansa. Luulin Tarjankin ymmärtävän sen, että tota työtä pitää tehdä rakkaudesta musiikkiin, ei rahan tai maineen vuoksi
- tappi
Tekopyhää keneltäkään väittää ettei raha kiinosta.
- janet
viesti on hyvin perusteltu ja asiallinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376