KUINKA KAUAN KOSTEUSRAPORTIN SAAMINEN KESTÄÄ? ONKO KOKEMUKSIA?
OLEN ODOTTANUT JO 4 VIIKKOA JA ISÄNNÖITSIÄ VOIVOTTELEE,KUN EI OLE SAANUT NIITÄ L&T YHTIÖLTÄ!
ONKO 4 VIIKKOA LIIKAA????
9
2092
Vastaukset
- PÄIVI
HEI!
OLEN SAANUT KOSTEUSRAPORTIN SAMANA PÄIVÄNÄ...KUN KOSTEUSMITTAUS ON SUORITETTU...SUORAAN VIELÄ SÄHKÖPOSTIINI JOSTA SAIN TULOSTETTUA SEN ITSELLENI...- OHO
NO JO OLI HYVÄ JA NOPEA PALVELU SINULLE!
TEETETTIINKÖ MITTAUS YKSITYISELLÄ VAI FIRMALLA?
AJATTELIN VAIN ETTÄ ONKO LASSILA&TIKANOJA NÄIN KIIREINEN,ETTÄ MENEE YHDEN PAPERIN SAAMISESSA TOSIAAN NELJÄ VIIKKOA!!!!! - Päivi
OHO kirjoitti:
NO JO OLI HYVÄ JA NOPEA PALVELU SINULLE!
TEETETTIINKÖ MITTAUS YKSITYISELLÄ VAI FIRMALLA?
AJATTELIN VAIN ETTÄ ONKO LASSILA&TIKANOJA NÄIN KIIREINEN,ETTÄ MENEE YHDEN PAPERIN SAAMISESSA TOSIAAN NELJÄ VIIKKOA!!!!!Ihan firma...Tehokuivaus oy
- Pikku Myy
Päivi kirjoitti:
Ihan firma...Tehokuivaus oy
Kosteusmittaus kun tehdään oikein vie kolme päivää vähintään. Ensin tehdään porareiät, joiden pitää tasaantua kolmevuorokautta. Sen jälkeen tulokset luetaan ja lasketaan virheprosentti sekä laaditaan raportti yhteenvetoineen. Soita Muntersille tai mulle taholle ja kysy oikeita kosteusmittauksia.
Salamamittaus on täyttä humpuukia. - Beebobo
Pikku Myy kirjoitti:
Kosteusmittaus kun tehdään oikein vie kolme päivää vähintään. Ensin tehdään porareiät, joiden pitää tasaantua kolmevuorokautta. Sen jälkeen tulokset luetaan ja lasketaan virheprosentti sekä laaditaan raportti yhteenvetoineen. Soita Muntersille tai mulle taholle ja kysy oikeita kosteusmittauksia.
Salamamittaus on täyttä humpuukia.No muntersille ei ainakaan kannata soittaa :)
Kosteuttahan mitataan vesivahingon jälkeen kohteesta monta kertaa. Kun kohde on kuiva, siitä laaditaan loppumittaupöytäkirja, joka toimitetaan sitten isännöitsijälle/tilaajalle.
Ns. myyntimittauksissa tai mittauksissa joissa suoritetaan ainoastaan tarkastusmittaus, kosteuskartoittaja laatii raportin pikimmiten.
Eli kiireestä riippuen luulisi menevän max. viikko!
Tekijöitä on monenlaisia ja eri firmojenkin sisällä saattaa palvelu olla hyvinkin vaihtelevaa. Itse olen ollut Tehokuivaus Oy:n palveluun erittäin tyytyväinen.
- Hometalossa asunut
Niin kamalalle kuin tämä tuntuukin, niin ei ole. Me odotimme pisimmillään erään insinöörin lausuntoa talostamme (ok-talo) 6 kuukautta ! 6 PITKÄÄ KUUKAUTTA !!! Sanoi näin syyskuun alussa "menee lokakuulle". Ja 1.3 tuli postiluukusta.
Nopeimmin lausunto on tullut viikossa, pisimmillään toi 6 kk. Keskimääräinen odotusaika on ollut noin 2,5 kk.
Koita kestää. - Pulun tansittaja
Me ollaan odotettu jo omakotiitalaosta yli 2kk. Kaikki labratulokset jne.venyttää.
- Päivi
Hei!
meillä se home löydös..labrassa kesti vähän yli viikon... - Pikku Myy
Päivi kirjoitti:
Hei!
meillä se home löydös..labrassa kesti vähän yli viikon...Missähän ne näytteet tutkittiin ja satiin tulokseksi?
Sen kyllä sanon sinulle, että kun homeet viljellään ne on siellä lämpökaapissakin vähintään 5 -7 päivää ennenkuin ovat valmiit tunnistukseen. Niiden tunnistaminen vie oman aikansa. Soita vaikka Kuopion ympäristölabraan, ellet usko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961