Juu, eli yleisöäänestykset ovat luotettaviua heti kun joakisen äänen antaneen puhelinnumero tulee julki ja ketä on äänestänyt.
Ainakin tossa viikkotehtäväjutussa tuntuu siltä et joku muu on vähä säädellyt, ksoska mitään tilastoja tms. ei näytetty eikä aiheesta juurikaan puhuttu, ja lisäksi tehtävän säännöt matsaa ikas hyvin tohon "rangaistukseen"
Äänestysten "luotettavuus"
1
410
Vastaukset
- aika?!
En yleensä jaksa marmattaa mistään kieliopillisista virheistä...jos tekstistä saa vaan vähänkin selkoa, mutta kyllä nyt vähän vois miettiä, mitä kirjoittaa. Olis hirveen paljon helpompi kommentoida, kun ymmärtäis kirjoituksen sisällön;D
No mutta mikäli oikein ymmärsin, niin en minä ainakaan jaksa uskoa siihen, että kukaan muuttelis äänimääriä. Se olisi julkitullessaan aikamoinen skandaali ja anteeksiantamaton temppu äänestäjille, jotka ovat antamistaan äänistä maksaneet! Tuskin mikään ohjelmatiimi ottais tietoisesti sellaista riskiä?!
Sitä en tiedä, miksi äänimääriä ei julkaista. Syy voisi olla vaikka se, ettei haluta julkisuuteen sitä tietoa, paljonko BB tienaa äänestyksillä. Sehän ois suhteellisen helppo laskea äänimäärien perusteella.
Pertun vastustajien äänimääristä ois myös varmasti hyvä päätellä se, millaisella todennäköisyydellä Perttu tulee voittamaan koko kilpailun.
Eli oisko siinä kutenkin vaan se takana, ettei tiettyjä asioita haluta paljastaa?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882