jolla on vaaleat pitkät veltot hiukset ja otsatukka.
Vaatteet jotka on ostettu jostain seppälästä tai HM:stä ,mutta ei kuitenkaan niistä uusimmista ja kalliimmista tuotteista.
meikkeinä vain ripsiväri.
vaatteet on oikean kokoisia eli ei mitkään lantio farkut ja napapaita...
mitkä asiat tulee ensimmäisinä mieleen tämmöisestä Friidusta?
Mitä tuleE mieleen tästä!
12
996
Vastaukset
- ...
Miten niin lantiofarkut ovat "vääränkokoiset"?
- fgjfg
Minäkin haluaisin tietää miten lantiofarkut
ovat mielestäsi muka "vääränkokoiset"?
Ja kyllä, napapaidoissa ei ole kangasta liikaa, mutta sehän on ko. paidan tarkoituskin, että se napa näkyy. (:
Tosin se kuka (minkä mallinen) ja missä sitä käyttää,,.Niin no, sitä voipi jokainen miettiä.
- wanakoer
No väärän kokoisilla tarkoitin niitä farkkuja joiden "vyötärö" on niin alhaalla, että puolet ahterista näkyy xD ja myös niitä jotka on niin tiukat, että kaikki rasva pullottaa :&
Eli mitä tulee mieleen tämmöisestä tyypistä? outo kysymys, mutta yrittäkää vastata puuttumatta joihinkin pikku sanoihin............ - minä vain
tavallinen tyttö, joka ei mene muodin perässä :)
mut en tarkota tavallisella sitä etttä olisit juntti... :D voithan persoonaltasi olla vaikka kuinka omaperäinen, mutta pukeutuminen on hyvä jos ite viihyt siinä.. :) - pojke
No, niin.Siinähän se tulikin jo otsikossa.
En siis tarkoita olla mitenkään loukkaava, mutta ulkoinen olemuksesi on todellakin mitäänsanomaton.Voihan olla,että olet todella kiinnostava persoona,tai sitten et.
Kuka tietää.
Lisäksi kirjoituksestastasi tulee minulle mieleen väkisinkin,että yrität olla jotain, koska nimenomaan korostat ettet käytä niitä uusimpia ja kalliimpia seppälän ja hm tuotteita.
Mutta kaikki muistakaamme, että tämä on vain minun mielipiteeni.Ei tarvitse kenenkään siis vetää tästä hernettä nenään.
Mutta vastaus kysymykseesi: mitäänsanomaton.- Suichi
Pojken kanssa samaa mieltä. Ei pahalla, mutta en itse kiinnostuisi ensimmäisenä ulkonäön perusteella.
Normaali tavis, voi olla ihan jees näkönen, mutta pitäisi olla enemmän sitä jotain.
Eli mitäänsanomaton on minunkin mielipiteeni, en tarkoita mitenkään loukkaavana, mutta itse kun kiinnostun vähän räväkkäämmästä jossa on jotain pienesti erilaista... - meikäläinen taas
Suichi kirjoitti:
Pojken kanssa samaa mieltä. Ei pahalla, mutta en itse kiinnostuisi ensimmäisenä ulkonäön perusteella.
Normaali tavis, voi olla ihan jees näkönen, mutta pitäisi olla enemmän sitä jotain.
Eli mitäänsanomaton on minunkin mielipiteeni, en tarkoita mitenkään loukkaavana, mutta itse kun kiinnostun vähän räväkkäämmästä jossa on jotain pienesti erilaista...HALUSIN JUURI TUON VASTAUKSEN! 10 PISTETTÄ!
No oikeasti en haluaisi näyttää tommoiselta tylsältä, vaan haluaisin pukeutua semmoisella "ketju" rokki tyylillä :D
Siksi kaikki ajateelee ulkonäköni perusteella etten tiedä roikista tai yleensäkkin rock musiikista mitään.
"toi kuuntelee varmaan jotain Jessica simpsonia ja pukeudun suosiolla niihin rumiin vaaleansinisiin iloisiin huppareihin..........
No olen niin ujo etten todellakaan uskalla pukeutua mihinkään hevari vaatteisiin xD
Haukuttaisiin vain enemmän :) - fashion
meikäläinen taas kirjoitti:
HALUSIN JUURI TUON VASTAUKSEN! 10 PISTETTÄ!
No oikeasti en haluaisi näyttää tommoiselta tylsältä, vaan haluaisin pukeutua semmoisella "ketju" rokki tyylillä :D
Siksi kaikki ajateelee ulkonäköni perusteella etten tiedä roikista tai yleensäkkin rock musiikista mitään.
"toi kuuntelee varmaan jotain Jessica simpsonia ja pukeudun suosiolla niihin rumiin vaaleansinisiin iloisiin huppareihin..........
No olen niin ujo etten todellakaan uskalla pukeutua mihinkään hevari vaatteisiin xD
Haukuttaisiin vain enemmän :)sori vaan, mutta mieleen tulee todellakin aika mitäänsanomaton tavis. ei pahalla. voisit piristää tyyliäsi vähän persoonallisemmaksi ;D
- ...
fashion kirjoitti:
sori vaan, mutta mieleen tulee todellakin aika mitäänsanomaton tavis. ei pahalla. voisit piristää tyyliäsi vähän persoonallisemmaksi ;D
Jos tuntee viihtyvänsä "massavaatteissa" ja ne sopivat, niin pitäisikä väkisin yrittää olla "persoonallinen"? Persoonallisuushan nimenomaan on sitä, että on oma itsensä.
- fashion
... kirjoitti:
Jos tuntee viihtyvänsä "massavaatteissa" ja ne sopivat, niin pitäisikä väkisin yrittää olla "persoonallinen"? Persoonallisuushan nimenomaan on sitä, että on oma itsensä.
tarkoitin että MINUN MIELESTÄNI tuo tyyli kaipaisi kohennusta, jos haluaa näyttää tyylikkäältä. mielipidettähän tässä kysyttiin. mutta hyvä jos itse viihtyy.
- meikä taas kerran
fashion kirjoitti:
tarkoitin että MINUN MIELESTÄNI tuo tyyli kaipaisi kohennusta, jos haluaa näyttää tyylikkäältä. mielipidettähän tässä kysyttiin. mutta hyvä jos itse viihtyy.
En todellakaan viihdy tässä "tavis" roolissa!!! inhoan sitä! ihailen kaikkia, jotka uskaltaa pukeutua erikoisesti tai edes vähän uskaljaammin..
inhoan myös vaaleata lörppä lettiäni. haluaisin, että se olisi musta tai tummanvihreä :) - Kokemuksesta oppinut
meikä taas kerran kirjoitti:
En todellakaan viihdy tässä "tavis" roolissa!!! inhoan sitä! ihailen kaikkia, jotka uskaltaa pukeutua erikoisesti tai edes vähän uskaljaammin..
inhoan myös vaaleata lörppä lettiäni. haluaisin, että se olisi musta tai tummanvihreä :)Jos haluaa olla vähän rockimpi, niin täytyy edetä silleen rauhallisesti, niin kukaan ei ihmettele. Hiuksiin saa mukavasti ilmettä, kun leikkaa niitä. Hiukset leikataan kerroksittain. Kun kerta haluaisit mustat hiukset, niin ne leikataan olkapäihin asti, kerroksittain, ja kun ne on mustat, niin latvat voi värjätä vaikka punasiksi. Niin tulee kivaa ilmettä. Kun hiuksia laittaa, niin suihkuttaa tyveen lakkaa, niin tulee tuuheutta.
Kotona kannattaa opetella meikkaamaan uusilla tyyleillä... Monille meikkivoide on aika outo käsite, ja sitä tulee käytettyäkin vähän väärillä tavoilla. Itse tykkään meikkauksessa korostaa silmiä. Luomiväreissäkin kannattaa katsoa ihonväriä, silmien väriä, hiusten väriä, ja voi katsoa vaatteistakin. Kokeilemalla löytää sen oman jutun. Toivottavasti tässä olis jotain vinkkejä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969