solisti laulaa puhtaasti. Joissakin NW:n biiseissä minua raivostuttaa suunnattomasti kun ei soi kaikki Tarjan laulamat sävelet puhtaina. Muuten voi olla aivan upea kappale mutta epätarkkuus pistää sen pilalle. Ja konserteissa varsinkaan hän ei "ihan aina" onnistunut.
Minunlaiselle Nightwishin kuuntelijalle, ei-himofanille mutta kaikki levyt hankkineelle ja kuunnelleelle, ei synny hirveitä tunnekuohuja tästä erotuksesta, vaikka tietenkään Nightwish ei enää ole se sama kun keulakuva on poissa. "Uudesta Nightwishistä" voi tulla jopa parempi kuin entisestä. Tämä vain minun mielipiteenä, jonka tarkoitus ei ole loukata oikeita faneja.
Toivottavasti Nightwishin uusi
st. maccara
4
601
Vastaukset
- vai olisiko?
Munkin mielestä toi laulaja vois olla aika hyvä korvaaja turuselle ellei ehkä jopa parempi. makuasiahan toi loppupeleissä on. luulen kuitenkin että nightwishin suosio tulee romahtamaan ku suurin osa faneista on faneja juuri turusen takia.
- ulkomaisilla
nightwishin sivuilla toitotetaan!
ehkä ihan hyvä
vaikee sanoo ku ei kuullu koskaan
- Soile
Sitä pitää ny kattoo.. Eiks se parin viikon pääst sano jotain se Tarjakin nii vois tietää vähän..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022