muita esikoista odottavia huhtimammoja?Mulla la 5.4.Alkaako jo masu näkyä?
laskettuaika
nemo
10926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Täällä laskettu aika 16.4.2006 ja kyllä, alkaa maha pikkuhiljaa näkyä:)
Olen siirtynyt jo mammavaatteisiin, ovat niin ihanat kun mistään ei purista.
Oikein mukavaa odotusta Sinulle ja kaikille muillekin mammoille!
Heippa!
Mulla on toinen raskaus ja laskettu aika 6.4.2006. Vatsa on alkanut jo näkyä, mutta mulla on entisiä kiloja jäljellä, joten vatsa on isompi kun "normaalisti". Ultra olisi reilun 2 viikon päästä ja jännittää vähän. Meinaan kyllä kysyä kumpi tulee, koska kyseessä on jo toinen lapsi.
Iloista odotusta sinulle!
alkaa masu jo näkyä. Mammapöksyjä
olen käyttänyt jo muutaman viikon, kun
on ollut turvotusta vatsassa aikasta paljon...
Onnellista odotusta kaikille!
Onnellista odotusta teille kaikille!Täällä on kans mammahousuja käytetty jo parisen viikkoo!:)
esikoista odotellaan tääläkin, laskettu aika 10.4. maha on ihan vähän pyöristynyt, niin että itse sen ainoastaan huomaan.
Mulla on laskettu aika 21.4.2006.Ensimmäinen vauva tulossa :) Innolla odotellaan niitä ensimmäisiä potkuja masun sisältä... :)Mullakin maha alkaa jo pikkusen pyöristyy mut ei ehkä vielä niin hyvin huomaa sitä.. :)
Eli täällä kans huhtimamma, LA 6.4.06.
Vatsa ei vielä juurikaan näy paitsi ilman vaatteita katsoessa ihan vähän pömpöttää. Samat vaatteet menee kuin ennenkin. Olen vielä suht pienikokoinen 160cm ja 52 kg mutta kai se sieltä alkaa jossain vaiheessa näkyä. Ultrassa ainakin kaikki oli perfect.
Tuolloin 03.04. olisi laskeutumisaika. Masua ei vielä muut huomaa, mutta ilman vaatteita on havaittavavissa kumpu. Esikoista odotellaan ja nevolantäti sanoi viikko sitten, että saattaa mennä useampi viikko, ennen kuin kunnolla näkyy. Pieniä hipaisuja tuntuu, liikkeiksi niitä epäilen. :)
Mistä päin olette ja minkä ikäsiä???
Itse olen Hämeenlinnasta ja 19w.
Meikäläinen vaikuttaa Vaasan suunnalla ja 31 vuotias.